Vienojas satiksmes ministra amatam virzīt valsts sekretāru Matīsu, Mixnews.lv

Vienojas satiksmes ministra amatam virzīt valsts sekretāru Matīsu

фото

Politika | 2013. gada 25. februārī plkst. 17:02

Vakantajam satiksmes ministra amatam tiks virzīts pašreizējais Satiksmes ministrijas (SM) valsts sekretārs Anrijs Matīss, ziņo aģentūra LETA.

Par šādu kandidatūru satiksmes ministra amatam vienojušies "Vienotības" pārstāvji un pie frakcijām nepiederošie deputāti, kuri, veidojot koalīciju, uzņēmušies politisko atbildību par šo ministriju.

Savukārt uz valsts sekretāra amatu paredzēts izsludināt konkursu.

Kā Matīss šodien pavēstīja biznesa portālam "Nozare.lv", tagad ir nepieciešamas sarunas ar koalīcijā ietilpstošajām frakcijām, lai saprastu, vai ir atbalsts tiem lēmumiem, kas SM tuvākajā laikā ir jāpieņem, jo nevarot strādāt, ja nav politiska atbalsta tiem lēmumiem, kas ir būtiski transporta nozarei.

Tāpat, ja nozares pārstāvji neatbalstītu bezpartejisku kandidātu, būšot ļoti grūti īstenot un pieņemt lēmumus. Matīss gan atzina, ka atsevišķi signāli jau esot saņemti un tie esot pozitīvi, tomēr diskusijas vēl esot priekšā.

Vilcienu iepirkumu Matīss neredz kā šķērsli ministra amatā. "Vilcienu iepirkuma pēdējais termiņš, kuru ir devusi valdība, ir 12.marts. Ja sarunas būs noritējušas tā, ka vilcienus varēs iepirkt par ES fonda naudu, tad vilcieni tiks pirkti, ja nē, - tad šis iepirkums nenotiks," uzsvēra Matīss.

Atgādinām, ka satiksmes ministrs Aivis Ronis pirms mēneša paziņoja, ka viņam dažos jautājumos ir izveidojušās viedokļa atšķirības gan ar valdības koalīciju, gan opozīciju, un, lai noņemtu spriedzi koalīcijā, viņš pieņēmis lēmumu aiziet no darba valdībā.

Ronis turpinās strādāt līdz 1.martam.

"Vienotības" pārstāvji un neatkarīgie deputāti iepriekš vienojušies, ka satiksmes ministra amatam tiks virzīts bezpartejisks profesionālis, kas nodrošinās pēctecību ministrijas darbā.

Matīss ieguvis inženierzinātņu bakalaura un maģistra grādu Rīgas Tehniskajā universitātē. Iepriekš strādājis arī dažādos amatos Ekonomikas ministrijā (EM), tad 2008.gada tika iecelts par EM valsts sekretāru, bet 2009.gadā tika pārcelts Satiksmes ministrijas valsts sekretāra amatā.

Par uzticības izteikšanu satiksmes ministra kandidātam vēl būs jālemj Saeimai.

Komentāri