Rīgā sākas Ziemeļu nākotnes forums, Mixnews.lv

Rīgā sākas Ziemeļu nākotnes forums

фото

Politika | 2013. gada 27. februārī plkst. 08:04

Trešdienas vakarā Rīgā sākas Ziemeļu nākotnes forums, kas pulcēs deviņu valstu valdību pārstāvjus, ekspertus, pētniekus un uzņēmējus. Uz šo pasākumu ieradīsies arī Lielbritānijas premjerministrs Deivids Kamerons.

Šovakar Ministru kabinetā notiks foruma viesu sagaidīšanas ceremonija un premjeru kopīga fotografēšanās.

Ceturtdien paredzēta Latvijas premjera Valda Dombrovska un Lielbritānijas premjera Deivida Kamerona tikšanās. Kamerons ceturtdien tiksies arī ar Valsts prezidentu Andri Bērziņu.

Ziemeļu nākotnes forumā tradicionāli piedalīsies valsts, privātā un nevalstiskā sektora eksperti, kā arī pētnieki no Apvienotās Karalistes, Dānijas, Igaunijas, Islandes, Latvijas, Lietuvas, Norvēģijas, Somijas un Zviedrijas.

Valstis šogad vienojušās diskutēt par tēmām "Vai zaļā ekonomika ir konkurētspējīga?" un "Pārvarot digitālo plaisu", apzinoties, ka zaļo tehnoloģiju ieviešana un informācijas un komunikācijas tehnoloģiju pieejamība ir būtiski faktori valsts ilgtspējīgas un stabilas izaugsmes nodrošināšanai.

Šis būs jau trešais šāda veida forums. Pirmo reizi tas notika 2011.gada janvārī Londonā, bet otro reizi - 2012.gada februārī Stokholmā.

Foto: lat.mixnews.lv

Komentāri