Dombrovskis: Jācer, ka ar Matīsa kandidatūras noraidīšanu NA nevēlas sākt "politisko tirgu", Mixnews.lv

Dombrovskis: Jācer, ka ar Matīsa kandidatūras noraidīšanu NA nevēlas sākt "politisko tirgu"

фото

Politika | 2013. gada 27. februārī plkst. 19:23

Premjerministrs Valdis Dombrovskis (V) cer, ka nacionālā apvienība (NA) VL-TB/LNNK, neatbalstot satiksmes ministra amata kandidātu Anriju Matīsu, nemēģina atvērt "politisko tirgu", ziņo LETA.

Kā norādīja Dombrovska preses sekretārs Mārtiņš Panke, premjerministrs pauž nožēlu par šādu koalīcijas partneru rīcību.

Jau pirmdien pēc koalīcijas sanāksmes premjers iezīmējis divus iespējamos scenārijus, pēc kuriem koalīcijas atbalsta gadījumā jau rīt Saeimā varētu notikt balsojums par jauno satiksmes ministru. Taču ņemot vērā, ka šis scenārijs nav piepildījies, sarunas koalīcijā būs jāturpina - tās notiks pirmdien, 4.martā, koalīcijas padomes sanāksmē. Pirmdien premjers no NA vēlēsies dzirdēt pamatotus argumentus, kāpēc tā neatbalsta viņa virzīto kandidātu, jo pašreiz izskanējušie apgalvojumi ir nekonkrēti, uzskata valdības vadītājs.

Dombrovskis neatsauc savu izvirzīto kandidatūru satiksmes ministra amatam, taču no 1.marta līdz brīdim, kamēr nebūs iecelts jauns ministrs, satiksmes ministra pienākumus pildīs labklājības ministre Ilze Viņķele (V).

VL-TB/LNNK neatbalsta Matīsa iecelšanu satiksmes ministra amatā un uzskata, ka "Vienotībai" jāuzņemas politiskā atbildība par satiksmes nozari, šodien pēc frakcijas sēdes žurnālistiem sacīja NA līdzpriekšsēdētājs Gaidis Bērziņš.

Par Matīsa kandidatūru satiksmes ministra amatam vienojušies "Vienotības" pārstāvji un pie frakcijām nepiederošie deputāti, kuri, veidojot koalīciju, uzņēmušies politisko atbildību par šo ministriju.

Foto: mixnews.lv

Komentāri