Rīgā noslēdzies Ziemeļu nākotnes forums, Mixnews.lv

Rīgā noslēdzies Ziemeļu nākotnes forums (1)

фото

Politika | 2013. gada 28. februārī plkst. 20:34

Ceturtdienas vakarā Rīgā noslēdzies divu dienu ilgais Ziemeļu nākotnes forums.

Kopumā forumā piedalījās aptuveni 100 dalībnieki - ministru prezidenti un delegāti. No tiem vairāk nekā 50 - eksperti, pētnieki un uzņēmēji, kas pārstāvēja deviņas valstis - Apvienoto Karalisti, Dāniju, Igauniju, Islandi, Latviju, Lietuvu, Norvēģiju, Somiju un Zviedriju.

фото

фото

Dānijas valdības vadītāja Helle Torninga-Šmita (pa vidu)

Latviju forumā pārstāvēja seši eksperti, no kuriem trīs uzstājās ar prezentācijām. Juris Gulbis, SIA "Lattelecom" galvenais izpilddirektors, stāstīja par projektu "Pieslēdzies, Latvija!", kura mērķis ir sekmēt datoru un interneta pieejamību Latvijas senioru paaudzei, tādējādi mazinot digitālo plaisu un sociālo atstumtību, Sandis Kolomenskis, AS "RIX Technologies" līdzīpašnieks un starptautiskās attīstības vadītājs, uzstājās ar prezentāciju "Ērti pieejams kultūras mantojums - Latvijas piemēra analīze", savukārt Pols Berets, "Greenworld Fuels Ltd." vadītājs, uzstājās ar prezentāciju par to, kā inovatīva un rentabla tehnoloģija pārvērš biomasu degvielas klases etanolā.

фото

Valdis Dombrovskis kopā ar Zviedrijas premjerministru Frēdriku Reinfeltu

Diskusijās piedalījās arī Rīgas Tehniskās universitātes profesors Gatis Bažbauers, Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas prezidente Signe Bāliņa un SIA "Latgales dārzeņu loģistika" izpilddirektors Edgars Romanovskis.

фото

Kā ziņoja portāls Mixnews, Rīgā 27.februārī un 28.februārī notika Ziemeļu nākotnes forums, kas pulcēja deviņu valstu valdību pārstāvjus, ekspertus, pētniekus un uzņēmējus.

Valstis šogad diskutēja par tēmām "Vai zaļā ekonomika ir konkurētspējīga?" un "Pārvarot digitālo plaisu", apzinoties, ka zaļo tehnoloģiju ieviešana un informācijas un komunikācijas tehnoloģiju pieejamība ir būtiski faktori valsts ilgtspējīgas un stabilas izaugsmes nodrošināšanai.

Šis bija jau trešais šāda veida forums. Pirmo reizi tas notika 2011.gada janvārī Londonā, bet otro reizi - 2012.gada februārī Stokholmā.

Foto: Valsts kanceleja

Komentāri 1
gxwyuBootFqgUCQpirms 5 gadiem
Be afraid 4 years futrher, and i wish more companies would provide the fast and excellent support you guys have been able to give.To another 4 years!