Valsts prezidents situāciju koalīcijā salīdzina ar saspringto gaisotni, kāda valdīja novelē "Nāves ēnā", Mixnews.lv

Valsts prezidents situāciju koalīcijā salīdzina ar saspringto gaisotni, kāda valdīja novelē "Nāves ēnā"

фото

Politika | 2013. gada 1. martā plkst. 09:06

Valsts prezidents Andris Bērziņš vērtējot situāciju koalīcijā, izlemjot, vai atbalstīt Anrija Matīsa kandidatūru satiksmes ministra amatā, to salīdzināja ar Rūdolfa Blaumaņa noveli "Nāves ēnā", jo pēc viņa domām pašlaik valdības koalīcija pati nokļuvusi uz ledus gabala, uz kura visiem nav vietas.

Pēc viņa domām viens no iemesliem, kāpēc izveidojusies šāda situācija ir tuvojošās vēlēšanas, bet kā otru prezidents minēja to, ka Nacionālā apvienība (NA) jūtoties nenovērtēta.

"Šķiet, ka nenovērtēšanas moments ir viens no būtiskākajiem šajā gadījumā. Tomēr aicinu koalīcijas partijām izprast situācijas nopietnību un arī šādos svarīgos jautājumos diskutējot rast kompromisus," norādīja prezidents.

Saeima piektdien ārkārtas sēdē paredzējusi lemt par uzticības izteikšanu satiksmes ministra amata kandidātam Anrijam Matīsam.

Pašreizējā Satiksmes ministrijas valsts sekretāra Matīsa kandidatūrai gan nav viennozīmīga koalīcijas atbalsta, un ar NA Vl-TB/LNNK Matīss rēķināties nevar. Arī "Reformu partija" iepriekš pauda viedokli, ka atbalsta Matīsu, bet neatbalsta "situāciju un procedūru", kādā viņu paredzēts apstiprināt amatā, taču šorīt paziņoja, ka atbalstīs Matīsa kandidatūru.

Premjers Valdis Dombrovskis ceturtdien norādīja, ka, pārrunājot būtiskākos iebildumus pret Matīsu, radies iespaids, ka tie ir vairāk saistīti ar kandidāta izvēles principiem, proti to, ka tiek virzīts bezpartijisks ministrs. Premjers gan akcentēja, ka kandidāta atlase notika, vadoties no spēkā esošā koalīcijas līguma, turklāt "Vienotība" gatava uzņemties politisko atbildību par Satiksmes ministriju, proti, Matīsa apstiprināšanas gadījumā strādās ļoti ciešā sadarbībā ar šo partiju.

Kā ziņoja portāls Mixnews, satiksmes ministrs Aivis Ronis pirms mēneša paziņoja, ka viņam dažos jautājumos ir izveidojušās viedokļa atšķirības gan ar valdības koalīciju, gan opozīciju, un, lai noņemtu spriedzi koalīcijā, viņš pieņēmis lēmumu aiziet no darba valdībā.

Ronis turpināja strādāt līdz 1.martam.

Foto: mixnews.lv

Komentāri