Lejiņš: Kas rausta "Visu Latvijai" aukliņas?, Mixnews.lv

Lejiņš: Kas rausta "Visu Latvijai" aukliņas? (4)

фото

Politika | 2013. gada 1. martā plkst. 12:07

"Vienotības" frakcijā pirms Anrija Matīsa ievēlēšanas satiksmes ministra amatā notika spraigas diskusijas par kandidātu, pēc kurām tika panākta vienošanās, taču nav skaidrs - kādi kādi spēki dīda "Visu Latvijai" uz valdības gāšanu? Tā savā personīgajā blogā raksta Saeimas deputāts Atis Lejiņš (V).

"Vai tikai mūsu latviešu nespēja ilgi dzīvot normālā politiskā vidē?" - šādu versiju Lejiņš retoriski min kā iespējamo iemeslu, jo "aiz inerces mums vajag vētras un nestabilitāti, citādi jūtamies nelaimīgi".

Atskatoties uz šodienas Saeimas ārkārtas sēdi, kurā ministra amatā apstiprināja līdzšinējo SM valsts sekretāru, Lejiņš uzsver, ka lēmums pieņemts ar opozīcijas balsīm, jo koalīcijas partneri, “vislatvieši” to neatbalstīja.

"Taču debatēs Einars Cilinskis, rūpīgi lasot, acis nepacēlis, iepriekš sagatavoto tekstu, manuprāt, pārkāpa rietumu pasaules ētikas normas un nolaida mūs “Ukrainas līmenī”," komentē Lejiņš, norādot uz Nacionālās apvienības līdzatbildību grēkos, kuros aktīvi tiek vainota koalīciju veidojošā "Vienotība".

"Atskatoties vēsturē, redzam, ka "Tēvzemei un Brīvībai" ir bijusi visaktīvākā valdību gāzēja. Man nebija viegli šoreiz balsot kopā ar opozīciju, bet to agrāk ir darījuši arī mūsu abi koalīcijas partneri, un "Vienotība" īpaši to ļaunā neņēma," pārdomās dalās koalīcijas deputāts.

Lejiņš norāda arī uz balsojumu par iespēju cittautiešiem pasēs norādīt tautību "latvietis", kas neguva atbalstu trešdienas, 27.februāra balsojumā: "nupat, aizvakar "Visu Latvijai" balsoja kopā as Saskaņu, lai neļautu tiem mūsu zemes patriotiem, kas jūtas kā latvieši, labi pārzina latviešu valodu un grib būt latvieši, kļūt par tādiem valsts reģistros."

Noslēgumā Lejiņš izvirza retorisku jautājumu: "Interesanti būs redzēt, kādu koalīciju VL centīsies veidot pēc pašvaldību vēlēšanām jūnijā?"

Kā jau ziņoja portāls MixNews.lv, Saeima piektdienas 1.marta, ārkārtas sēdē satiksmes ministra amatā apstiprināja līdzšinējo SM valsts sekretāru Anriju Matīsu. Par nobalsoja 73 deputāti, pret - 12.

Foto: lejins.lv

Komentāri 4
aputepirms 6 gadiem
Lejiņa kungs sevi demonstrē kā politikāni, bet ne Valstsvīru. Vai dzim''sanas apliecībā nav tautība?
daliapirms 6 gadiem
Kur 3 juristi, tur 3 viedokļi. Kur 3 latvieši, tur 3 partijas.
Nu neder, neder vairs tā partiju sistēma, kas ir pārņēmusi to vissliktāko no komunistiem un ir korupcijas un stagnācijas pamats. Bez atbildības.
Izskatās , tās partijas mums , nodokļu maksātājiem uzturēt par dārgu.
albertspirms 6 gadiem
Toties SC iekabināja NA! UN - tas ir sākums - beigas būs,kad Ušakovs ar savu žīdu baru tiks pie varas.