Aptauja: Februārī SC reitings audzis, "Vienotībai" - samazinājies, Mixnews.lv

Aptauja: Februārī SC reitings audzis, "Vienotībai" - samazinājies

фото

Politika | 2013. gada 3. martā plkst. 12:42

Februārī nedaudz pieauga opozīcijā esošās politiskās apvienības "Saskaņas centrs" (SC) reitings, savukārt partijas "Vienotība" reitings nedaudz samazinājies, par "Latvijas faktu" februārī veiktās aptaujas rezultātiem ziņo LETA.

Ja rīt notiku Saeimas vēlēšanās, visvairāk - 26% respondentu - balsotu par SC, "Vienotību" atbalstītu 14,3% aptaujāto, bet trešā populārākā partija bija opozīcijā esošā Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) ar 9,3% vēlētāju atbalsta.

Salīdzinājumā ar janvāra aptaujas datiem, SC reitings februārī pieaudzis par vienu procentpunktu, "Vienotības" popularitāte samazinājusies par 0,9 procentpunktiem, bet ZZS atbalsts pieauga par 0,8 procentpunktiem.

Par nacionālo apvienību "Visu Latvijai"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) februārī bija gatavi balsot 8,7% aptaujāto, kas ir 0,4 procentpunktiem mazāk nekā janvārī. Tikmēr Reformu partijas reitings februārī pieaudzis līdz 3,8% salīdzinājumā ar 2,5% janvārī.

Pārējās partijas nesasniedz 5% vēlētāju atbalstu, kas nepieciešams iekļūšanai Saeimā. Latvijas Sociāldemokrātisko strādnieku partijai atbalstu pauda 0,8% vēlētāju, partijai "Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā" - 1,7% vēlētāju, bet Vladimira Lindermana dibinātai partijai "Par dzimto valodu" - 0,5% iedzīvotāju.

Februārī 25,1% vēlētāju nezināja, kuru partiju atbalstītu Saeimas vēlēšanās, savukārt 9,8% aptaujāto norādīja, ka vēlēšanās nepiedalītos.

"Latvijas Faktu" aptauja veikta no 8.februāra līdz 18.februārim, un tajā piedalījās 1003 Latvijas pilsoņi.

Foto: ekrānšāviņš no vietnēm diena.lv, delfi.lv

Komentāri