Veidos Atgriezto ārzemnieku un ieceļošanas aizliegumu reģistru, Mixnews.lv

Veidos Atgriezto ārzemnieku un ieceļošanas aizliegumu reģistru

фото

Politika | 2013. gada 5. martā plkst. 14:03

Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) veidos Atgriezto ārzemnieku un ieceļošanas aizliegumu reģistru, kurā informāciju iekļaut un aktualizēt varēs arī Valsts robežsardze (VRS), paredz šodien valdībā pieņemtie noteikumi "Par Atgriezto ārzemnieku un ieceļošanas aizliegumu reģistru", ziņo LETA.

Jaunajā reģistrā tiks iekļauta informācija par ārzemniekiem, kuriem noteikts ieceļošanas aizliegums Latvijā un Šengenas zonā, kā arī informācija par ārzemniekiem, uz kuriem attiecas Imigrācijas likumā noteiktā izraidīšanas procedūra. Informācijas sistēmā dati tiks uzglabāti desmit gadus pēc mērķa sasniegšanas, kura dēļ tie tika iekļauti reģistrā.

Izveidojot Atgriezto ārzemnieku un ieceļošanas aizliegumu reģistru, VRS un PMLP datubāzes tiks apvienotas vienā reģistrā, kas atvieglos un paātrinās informācijas apmaiņu starp dažādām institūcijām, tādējādi mazinot administratīvo slogu valsts pārvaldē kopumā.

Plānots, ka reģistrā par katru personu tiks iekļauts tās vārds, uzvārds, tēvvārds, dzimums, valstiskā identitāte, tautība, dzimšanas valsts un vieta, personas kods, kā arī personu apliecinošā dokumenta dati. Tāpat reģistrā būs visa pieejamā informācija gan par personas izraidīšanu, gan arī par valsti, uz kuru persona izraidīta. Papildus tam reģistrā paredzēts iekļaut informāciju arī par personām, kurām noteikts aizliegums ieceļot Šengenas zonas valstīs.

Pieņemtie noteikumi stāsies spēkā 2015.gada 1.jūlijā.

Foto: gorod.lv, balticexport.com

Komentāri