Viņķele: Ministru kabinets ir pats demokrātiskākais Ministru kabinets pasaulē, Mixnews.lv

Viņķele: Ministru kabinets ir pats demokrātiskākais Ministru kabinets pasaulē (3)

фото

Politika | 2013. gada 5. martā plkst. 15:26

Otrdien valdībā izskatot Labklājības ministrijas sagatavoto vēstuli Saeimas deputātu grupai par dzimumu līdztiesības programmu, izcēlās neliels misēklis, jo pēc vēstules apstiprināšanas pieteicās vairāki pieaicinātie eksperti, kas tomēr vēl vēlējās izteikties par ministrijas īstenoto politikas virzienu, ziņo LETA.

Ņemot vērā, ka vēstules projekts jau tika apstiprināts, bija neliela neizpratne, kā rīkoties. Premjerministrs Valdis Dombrovskis (V) atgādināja, ka vēl pirms vēstules projekta apstiprināšanas viņš vaicājis, vai kāds grib izteikties, un tad neviens nav pieteicies. Tomēr respektējot nozares pārstāvju klātbūtni šī jautājuma izskatīšanā, premjers ļāva izteikties.

Pieaicinātās personas izteicās gan par labu ministrijas dzimumu līdztiesības programmai, gan arī argumentēja pret. Runājot pret šo programmu, izskanēja argumenti, ka pārtulkotie materiāli par dzimumu līdztiesību ir pretrunā ar dzimumu identitāti, tie rada destruktīvas sajūtas. Savukārt tie, kas aizstāvēja Labklājības ministriju, aicināja to izstrādāt dzimumu līdztiesības likumu.

Uzklausot atnākušos nozares pārstāvjus, premjers lūdza labklājības ministri Ilzi Viņķeli (V) rezumēt diskusiju. Tā vietā ministre noteica "Ministru kabinets ir pats demokrātiskākais Ministru kabinets pasaulē."

Ministriem vēlreiz bija jāpauž atbalsts vēstules projektam, un arī ar otro reizi valdība to atbalstīja.

Valdība šodien atkārtoti noraidīja lūgumu apturēt "Plāna dzimumu līdztiesības īstenošanai 2012.-2014.gadam" darbību.

Pirmo reizi valdību uz šādu rīcību 2012.gada oktobrī mudināja Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas deputāti. Portāls Mixnews.lv jau rakstīja, ka arī šā gada janvārī 36 Saeimas deputāti nosūtīja valdībai vēstuli, kurā prasīja veikt vairākas ekspertīzes, lai izvērtētu "Plānu dzimumu līdztiesības īstenošanai 2012.-2014.gadam", kā arī Dānijas bērnu grāmatu "Diena, kad Kārlis bija Karlīna", "Diena, kad Rūta bija Rihards" un metodisko materiālu izmantošanas piemērotību Latvijas pirmsskolas izglītības iestādēs.

Savukārt līdz šo pārbaužu noslēgšanai aicināja atkārtoti apturēt dzimumu līdztiesības plāna, tai skaitā dzimumu līdztiesības principu integrēšanu pirmsskolas izglītības iestāžu darbā, izmantojot Dānijas metodisko materiālu pedagogiem un bērniem.

Valdības vadītājs šodien, parakstot LM sagatavotu detalizētu atbildi Saeimas deputātiem, noraidīja minētos lūgumus.

Vēstulē deputātiem vēlreiz tiek skaidrots, ka plānā noteiktie rīcības virzieni ir aktuāli un nepieciešami. Tāpat tiek norādīts, ka LM ir ievērojusi normatīvo aktu nosacījumus plāna izstrādē, kā arī ir iesaistījusi atbildīgās institūcijas dāņu bērnu grāmatu metodisko materiālu adaptācijas procesā Latvijā.

Vēstulē labklājības ministre arī centusies pilnībā kliedēt deputātu bažas, ka dzimumu līdztiesības plāns vai dāņu bērnu grāmatas un metodiskais materiāls varētu būt saistīts ar homoseksuālismu vai dzimuma identitātes maiņu. Kā skaidro Viņķele, visi šie materiāli ir par to, kā bērni iemācās dzimumu lomas, kāda ir pirmsskolas loma šajā procesā, kā arī par to, vai un kā pedagogiem ir iespējams paplašināt priekšstatus par zēniem un meitenēm, kādiem viņiem ir jābūt, un to, kāda ir līdztiesības situācija katrā konkrētā pirmsskolā.

Foto: mixnews.lv, Ernests Dinka, Saeimas Kanceleja

Komentāri 3
Akmentiņšpirms 5 gadiem
Nekad Latvijas vēsturē nebija tik slikta Labklājības ministra, kā Viņķele. Visās valstīs ministri aizstāv savu nozari un cenšas izvirzīt dažādus uzlabojumus. Bet šī: slēgs bērnu namus (kad cilvēki ar tik mazām algām nevar paņemt bērnus), terorizē pensionārus, grib strādājošiem invalīdiem noņemt pensijas (tāds ir projekts),visās savās darbības jomās cenšas izdarīt sliktāk cilvēkiem. Patiešām briesmīga labklājība
pensionārepirms 5 gadiem
VIŅĶELE: MINISTRU KABINETS IR PATS DEMOKRĀTISKĀKAIS MINISTRU KABINETS PASAULĒ.
****************************
Dieviņ-tētiņ,tas taču ir jau par traku! Vai tad nu galīgi vairs kauna nav.
fjrgpirms 5 gadiem
Ha, labais, gluži kā krievu filmā: "Da zdravstvujet nash sud! Samij gumannij sud v mire!")))))