No Zinātniskās darbības likuma izslēgs normas, kas skar nacionālo drošību, Mixnews.lv

No Zinātniskās darbības likuma izslēgs normas, kas skar nacionālo drošību

фото

Politika | 2013. gada 6. martā plkst. 11:47

Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija šodien nolēma no Zinātniskās darbības likuma izslēgt normas, kas skar nacionālās drošības jautājumus, un nodot šo grozījumu precīzas redakcijas sagatavošanu Ministru kabineta (MK) kompetencē, ziņo LETA.

Tādējādi Izglītības un zinātnes ministrija strādās pie grozījumu redakcijas sagatavošanas virzīšanai MK.

Komisija nobalsoja, ka pārējie likuma grozījumi, kas neattiecas uz nacionālās drošības jautājumiem, tiks virzīti atsevišķi izskatīšanai Saeimas sēdē 14.martā.

Par šo piedāvājumu nobalsoja astoņi komisijas deputāti, bet divi balsojumā atturējās.

Atbalstu likuma grozījumu sadalīšanai un normu, kas skar nacionālās drošības jautājumus, nodošanu MK pauda arī Valsts prezidenta kancelejas pārstāvis.

Portāls "Mixnews.lv" jau ziņoja, ka Valsts prezidents Andris Bērziņš nolēma nodot otrreizējai caurlūkošanai Saeimā pieņemtos grozījumus Zinātniskās darbības likumā. Šādu lūgumu prezidentam izteica "Saskaņas centra" (SC) frakcija.

Valsts prezidentu neapmierināja Zinātniskās darbības likuma grozījumos noteiktā valsts drošības iestāžu kompetence zinātnes jomā, proti, zinātniekiem tiktu uzlikts vispārīgs pienākums pārtraukt zinātnisko pētījumu, ja tas, pēc valsts drošības iestādes atzinuma, var radīt draudus nacionālajai drošībai.

Satversmes aizsardzības birojs (SAB) iesniedzis parlamentam jaunu piedāvājumu Zinātniskās darbības likuma grozījumu redakcijai, otrdien žurnālistiem sacīja SAB direktors Jānis Kažociņš.

Viņš norādīja, ka jaunais piedāvājums grozījumu redakcijai nebūs tik "šerps" kā iepriekšējais. "Varbūt daži mūsu darbinieki ir bijuši pārāk centīgi," atzina Kažociņš, raksturojot likuma grozījumu iepriekšējo redakciju. SAB direktors skaidroja, ka ar priekšlikumiem grozījumiem Zinātniskās darbības likumā SAB nācis klajā, jo tā uzdevums ir sargāt zinātnisko potenciālo. "Mums ir skaidri zināms, ka vairāku valstu dienesti mēģina no citām valstīm zagt zinātnisko potenciālu jeb izmantot zinātnieku specifiskās zināšanas, viņiem pašiem pilnībā nesaprotot, kāds tas mērķis varētu būt."

Foto: no vietnes fisk.edu

Komentāri