Valsts prezidents bauda ziemas priekus Alpos un nepiedalās Ziedoņa atvadu ceremonijā, Mixnews.lv

Valsts prezidents bauda ziemas priekus Alpos un nepiedalās Ziedoņa atvadu ceremonijā

фото

Politika | 2013. gada 6. martā plkst. 20:59

Valsts prezidents atrodas atvaļinājumā, kas bija ieplānots jau pusgadu iepriekš, taču bēres iepriekš neviens neplāno. Tā Valsts prezidenta Andra Bērziņa nepiedalīšanos svinīgajā atvadu ceremonijā no dzejnieka Imanta Ziedoņa portālam "ir.lv" komentēja prezidenta preses sekretāre Līga Krapāne.

Viņa norādīja, ka saspringtā darba grafika dēļ šī ir vienīgā nedēļa, ko prezidents varējis izbrīvēt atvaļinājumam.

"Atvaļinājums bija plānots jau sen, taču bēres neviens neplāno. Diemžēl tā tas iznāca. Prezidenta darba grafiks tuvākajā laikā būs ļoti saspringts un atvaļinājuma plānošana notikusi, ņemot vērā arī Andra Bērziņa ģimenes intereses," sacīja Krapāne.

Viņa arī atgādināja, ka Bērziņš jau dzejnieka nāves dienā izteicis līdzjūtību Imanta Ziedoņa tuviniekiem.

Plānots, ka prezidents darbā atgriezīsies pirmdien.

Kā ziņoja portāls Mixnews, trešdien Rīgas Domā ierodas visu paaudžu pārstāvji, lai atvadītos un izrādītu cieņu dzejniekam un publicistam Imantam Ziedonim. Lai atvadītos no dzejnieka, ieradušies simtiem cilvēku un pie Rīgas Doma izveidojusies cilvēku rinda. Dzejnieks tika apbedīts Ragaciema kapos, piedaloties tikai tuvākajiem cilvēkiem.

Tautā mīlētais latviešu dzejnieks un publicists Imants Ziedonis mūžībā aizgāja divus mēnešus pirms savas 80 gadu jubilejas 27.februārī. Viņš darbojies arī kā īsās prozas (epifāniju) autors, tulkotājs, scenārists un ir viens no populārākajiem latviešu literāro pasaku autoriem. Būtisks ir arī Ziedoņa kā spilgta atmodas laika politiskā darbinieka ieguldījums Latvijas valsts neatkarības atgūšanā.

Foto: mixnews.lv

Komentāri