Puķīte: Seržants apmelo Rīgas Centrālcietumu, Mixnews.lv

Puķīte: Seržants apmelo Rīgas Centrālcietumu (1)

фото

Politika | 2013. gada 7. martā plkst. 13:22

Saeimas deputāts Kārlis Seržants (ZZS) izplata apmelojošu informāciju par Rīgas Centrālcietumu, lai vienkārši spodrinātu savu tēlu sabiedrības acīs, uzskata Ieslodzījuma vietu pārvaldes (IeVP) priekšnieks ģenerālis Visvaldis Puķīte.

Lai gan oficiālas pārbaudes vēl nav veiktas, Puķīte kategoriski noliedz, ka Centrālcietuma administrācija būtu maksājusi naudu uzņēmumiem par darbiem, kurus faktiski paveikuši paši ieslodzītie.

Kā šodien speciāli sasauktā preses konferencē pastāstīja IeVP priekšnieks, viņa rīcībā pagaidām nav nekādas informācijas par pārkāpumiem Rīgas Centrālcietuma veiktajās finanšu darbībās. Puķīte izteica nosodījumu Seržantam, kurš, pats savulaik strādājis IeVP, izvēlējies nevis ziņot cietuma administrācijai, ka ar viņu neatļauti komunicējis ieslodzītais, bet gan pieļāvis, ka šīs prettiesiskās darbības turpinās.

"Ja cilvēks vēlas, lai kādi iespējamie pārkāpumi tiktu novērsi, tad viņš vēršas attiecīgajās iestādēs, nevis mēģina celt savu PR (publisko tēlu)," sacīja Puķīte.

Viņš uzsvēra, ka Seržanta saceltā ažiotāža plašsaziņas līdzekļos rada lielas problēmas cietumu darbiniekiem, veicot resocializācijas pasākumus, proti, ieslodzītie meklē iemeslus, kā atteikties no strādāšanas, lai gan likumā ir skaidri noteikts, ka cietumniekam ir pienākums līdz četrām stundām dienā strādāt bez samaksas.

Konkrētajā gadījumā ieslodzījumā nonākušais metinātājs, kurš gan tieši, gan ar sievas starpniecību neatļauti komunicējis ar Seržantu, strādājot cietumā, ik mēnesi vidēji nopelnījis 320 latus.

Kā ziņoja portāls Mixnews, pamatojoties uz kāda ieslodzītā atsūtītām elektroniskā pasta vēstulēm, Saeimas deputātam Seržantam radušās bažas, ka Rīgas Centrālcietuma administrācija maksājusi naudu uzņēmumiem par darbiem, kurus faktiski paveikuši paši ieslodzītie. Par šīm aizdomām Seržants februāra beigās informējis tieslietu ministru Jāni Bordānu (VL-TB/LNNK).

"Manā rīcībā ir nonākusi visai satraucoša informācija, kas tās apstiprināšanās gadījumā var liecināt par masveidā notiekošiem finansiāla rakstura pārkāpumiem vairāku gadu garumā dažādu projektu īstenošanā Rīgas Centrālcietumā, tostarp arī projektos, kas finansēti no ārvalstu līdzekļiem," tieslietu ministram raksta deputāts.

Izmantojot elektronisko pastu, pie Seržanta vērsies kāds Centrālcietuma ieslodzītais, kurš, būdams profesionāls metinātājs un santehniķis, pēdējos trīs gadus ticis nodarbināts cietuma saimnieciskajā apkalpē un iesaistīts arī dažādu projektu realizēšanā. Viņš apgalvojis Seržantam, ka cietuma ieslodzītie tiekot regulāri nodarbināti projektos, par kuru veikšanu faktiski ir slēgti līgumi ar privātuzņēmējiem. Līdz ar to ieslodzītajiem par konkrēto darbu nav maksāts, bet naudu saņēmuši uzņēmumi.

Foto: mixnews.lv

Komentāri 1
nezināmāpirms 5 gadiem
To ka darbus veikuši paši ieslodzītie to var apliecināt cilvēki, kas dodas uz tikšanos. Vēl tagad atceros kā 2012 gada vasarā ieslodzītie veica fasādes uzlabojumus. tie darbi bija laikietilpīgi un darbs bija visas vasaras garumā.
Bet tai pašā laikā nespēj uzgaidāmo telpu uzlabot un WC iztīrīt cilvēkiem kas dodas uz tikšanos pie ieslodzītajiem. Jo cilvēki brauc no tālienēm lai satiktos bet tualete nav izmantojama, smird viss nokakāts un stūri piečurāti. :(