NA piedāvā atjaunot 16.martu kā atceres dienu, Mixnews.lv

NA piedāvā atjaunot 16.martu kā atceres dienu

фото

Politika | 2013. gada 11. martā plkst. 11:19

Nacionālā apvienība VL-TB/LNNK Saeimā iesniedza grozījumus likumā "Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām", paredzot atjaunot 16.martu kā atceres dienu, ziņo LETA.

Kā teikts likumprojekta anotācijā, veicot šādas izmaiņas likumā, "tiks atjaunots vēsturiskais taisnīgums, veicinot valsts oficiālās varas un sabiedrības cieņpilnu attieksmi pret latviešu nacionālajiem karavīriem".

Kā norāda likumprojekta autori, tas izstrādāts, konsultējoties ar organizācijām, kuras pārstāv Otrā pasaules kara latviešu leģionārus - Latvijas Nacionālo karavīru biedrību un "Daugavas Vanagiem".

Pirmoreiz 16.martu kā piemiņas dienu 1952.gadā ierosināja svinēt bijušo leģiona karavīru organizācija "Daugavas Vanagi", jo 1944.gada 16.martā abas Latviešu leģiona divīzijas pirmoreiz darbojās kopīgi Austrumu frontē pie Veļikajas upes pret Sarkano armiju.

Jau vairākus gadus galvenie 16.marta pasākumi notiek Rīgā, kad pēc dievkalpojuma Rīgas Doma baznīcā bijušie leģionāri un viņu atbalstītāji dodas gājienā uz Brīvības pieminekli, lai noliktu ziedus. Šajā vietā viņus parasti, protestējot pret šādu gājienu, sagaida antifašistisko organizāciju pārstāvji.

Foto: Māris Morkāns, mixnews.lv

Komentāri