Grozījumi par dubultpilsonību varētu tikt pieņemti līdz Jāņiem, Mixnews.lv

Grozījumi par dubultpilsonību varētu tikt pieņemti līdz Jāņiem

фото

Politika | 2013. gada 11. martā plkst. 21:08

Grozījumus Pilsonības likumā Saeima galīgajā lasījumā varētu pieņemt parlamenta pavasara sesijā - līdz Jāņiem, pirmdien pēc koalīcijas padomes sēdes žurnālistiem sacīja Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V).

Iepriekš jau bija plānots, ka grozījumi Pilsonības likumā, kas sakārto arī dubultpilsonības jautājumu, stāsies spēkā ar šā gada 1.janvāri.

Saeimas Pilsonības likuma grozījumu apakškomisijas priekšsēdētājs Ingmārs Čaklais (V) koalīcijas padomes sēdē informēja par šī likumprojekta virzību. Tuvākajā laikā šo likumprojektu varētu nodod izskatīšanai Saeimas Juridiskajā komisijā, un patlaban esot cerības, ka parlamenta pavasara sesijā šis likumprojekts "beidzot varētu tikt pieņemts", klāstīja Dombrovskis.

Premjers arī mudinājis visas iesaistītās puses paātrināt šī likumprojekta virzību, jo tā izskatīšana ir ievilkusies.

Nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK deputāts Dzintars Rasnačs sacīja, ka uz trešo lasījumu likumprojektā iekļauts ļoti daudz jauninājumu, piemēram, par drošības iestādēm, mazinot iespējas valstij nelabvēlīgām un nelojālām personām iegūt pilsonību.

Apakškomisija darbu pie Pilsonības likuma grozījumiem noslēgs vēl pirms februāra beigām un atdos likumprojektu tālākai skatīšanai Saeimas Juridiskajā komisijā, iepriekš prognozēja politiķis.

Kā ziņots, par normatīvā akta grozījumu saturu turpina spriest Pilsonības likuma grozījumu apakškomisija. Pēc tam par to būs jālemj Saeimas Juridiskās komisijas un pēc tam paša parlamenta vairākumam.

Publiskajā telpā kā galvenās izmaiņas Pilsonības likumā tiek uzsvērta iespējas došana konkrētam cilvēku lokam iegūt dubultpilsonību.

Foto: no vietnes lat.gorod.lv

Komentāri