Valdība atbalsta AIP īstenotā projekta rezultātu daļēju izmantošanu akreditācijas procesā, Mixnews.lv

Valdība atbalsta AIP īstenotā projekta rezultātu daļēju izmantošanu akreditācijas procesā

фото

Politika | 2013. gada 12. martā plkst. 16:22

Augstākās izglītības padomes (AIP) īstenotā Eiropas Sociālā fonda projekta "Augstākās izglītības studiju programmu izvērtēšana un priekšlikumi kvalitātes paaugstināšanai" rezultāti tiks daļēji izmantoti akreditācijas procesā, ziņo LETA.

Valdība otrdien uzklausīja un atbalstīja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) piedāvāto rīcības scenāriju, ka projektā iegūtos rezultātus studiju virzienu akreditācijas vajadzībām Studiju akreditācijas komisija izmanto, tos atbilstoši izvērtējot un nepieciešamības gadījumā pieprasot papildu informāciju no augstskolām vai koledžām, ja tas nepieciešams atbilstoši Eiropas asociācijas kvalitātes nodrošināšanai augstākajā izglītībā izstrādātajām vadlīnijām "Standarti un vadlīnijas kvalitātes nodrošināšanai Eiropas augstākās izglītības telpā".

IZM uzskata, ka, izmantojot AIP īstenotā augstākās izglītības studiju programmu izvērtējuma rezultātus, nepieciešama nopietna to izvērtēšana, šodien preses brīfingā sacīja izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis. Viņš norādīja, ka rezultātus nevar pilnībā izmantot, jo projekta laikā visos posmos tika konstatētas problēmas, kā arī projekts sākotnēji netika veikts izmantošanai akreditācijas procesā.

Viņš arī akcentēja, ka patlaban nav paredzēts iziet ārpus akreditācijai sākotnēji atvēlētā budžeta, proti, 151 000 latu. Tāpat valdība atbalstīja nepieciešamību veikt grozījumus Augstskolu likumā, lai pagarinātu studiju virzienu akreditācijas termiņu līdz šā gada 31.decembrim, un IZM iesniegt izskatīšanai Ministru kabinetā attiecīgu tiesību aktu projektu.

IZM arī izvērtēs nepieciešamību veikt grozījumus Ministru kabineta "Augstskolu, koledžu un studiju virzienu akreditācijas noteikumos", lai pārskatītu projekta dokumentācijas, piemēram, eksperta individuālo atzinumu, izmantojamību studiju virzienu akreditācijas procesā, un iesniegs izskatīšanai Ministru kabinetā attiecīgu tiesību aktu projektu.

Savukārt līdz šā gada 30.aprīlim IZM iesniegs izskatīšanai Ministru kabineta sēdē informatīvo ziņojumu par Eiropas Sociālā fonda projektā veikto pārbaužu rezultātiem un pieņemtajiem lēmumiem.

Foto: puaro.lv, liveinternet.ru

Komentāri