Rozenvalds: "Vienotība" Rīgas domes vēlēšanās īsteno "neiespējamo misiju", Mixnews.lv

Rozenvalds: "Vienotība" Rīgas domes vēlēšanās īsteno "neiespējamo misiju"

фото

Politika | 2013. gada 13. martā plkst. 15:41

Partija "Vienotība", gatavojoties Rīgas domes vēlēšanām, izvēlējusies aplamu priekšvēlēšanu aģitācijas taktiku, ko Holivudas filmās dēvē par neiespējamo misiju, komentējot jaunākos tirgus un sociālo pētījumu aģentūras "Latvijas fakti" datus, aģentūrai LETA sacīja politologs Juris Rozenvalds.

Rozenvalds skaidroja, ka "Vienotība" cenšas sacensties ar nacionālo apvienību "Visu Latvijai"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK, akcentējot etniskos, valodas un kultūras jautājumus. "Tās visas ir svētas lietas, bet es nedomāju, ka tas ir vienīgais un galvenais, ar ko var vērsties pie Rīgas pilsoņiem," sacīja eksperts, uzsverot, ka galvaspilsētas vēlētājus interesē jautājumi, kas saistīti ar sadzīvi un praktiskām lietām.

Politologs norādīja, ka, izmantojot lozungus par Rīgu kā Eiropas metropoli un Rīgas atdošanu Latvijai, "Vienotības" Rīgas mēra amata kandidāte Sarmīte Ēlerte, sev negribot, kļūst par labāko "Saskaņas centra" draugu, proti, ar šādu retoriku viņa ne tikai nespēj uzrunāt krievvalodīgo auditoriju, kas būtu "Vienotībai" ļoti būtiska, bet arī rada zināmu neizpratni latviskajā pilsoņu daļā, zaudējot nacionālajai apvienībai, kurai ir stabils elektorāts.

Taujāts par Ēlertes personības ietekmi uz reitingiem, Rozenvalds atzina, ka nedomā, ka "Vienotības" izvirzītā kandidāte būtu pati atraktīvākā no iespējamām. Viņai, pēc eksperta domām, būtu vairāk jāizmanto pozitīvs piedāvājums, nevis jārunā, ko "Vienotība" neļaus un ar ko nesadarbosies. "Cilvēki gaida to, ko viņi pozitīvi var gūt."

"Grūti spriest, kādi bija apsvērumi Ēlertes kundzes izvirzīšanai par Rīgas mēra kandidāti, bet to, ka šī izvēle nav bijusi visai veiksmīga pašai "Vienotībai" un to parāda reitingi, manuprāt, var teikt diezgan droši," teica politologs.

Tāpat viņš norādīja, ka "Vienotības" reitinga kritumu Rīgā ietekmē arī tas, ka šis politiskais spēks zaudē savus atbalstītājus valstī kopumā.

"Ilgu laiku "Vienotība" varēja turēties labā līmenī, pateicoties Ministru prezidenta Valda Dombrovska (V) darbam saistībā ar finanšu krīzes pārvarēšanu. Tagad šķiet, ka aizvien biežāk tiek uzdoti jautājumi, vai krīze tiešām ir pārvarēta," bilda eksperts.

Kā liecina jaunākā tirgus un sociālo pētījumu aģentūras "Latvijas fakti" aptauja, ja Rīgas domes vēlēšanas notiktu rīt, par partiju apvienību "Saskaņas centrs/Gods kalpot Rīgai" balsotu vairāk nekā puse jeb 54,2% galvaspilsētas vēlētāju. Par nacionālo apvienību "Visu Latvijai"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK balsotu 6,1% rīdzinieku.

Viskrasāko reitinga kritumu martā piedzīvojusi "Vienotība". Ja pagājušā gada novembrī par to bija gatavi balsot 20,3% balsstiesīgo rīdzinieku, tad šā gada februārī - 8,9%, bet martā - vien 5,8%.

Pārējie politiskie spēki Rīgas domes vēlēšanās nepārvarētu 5% barjeru. Par Zaļo partiju martā balsotu 2,3% galvaspilsētas vēlētāju, par Reformu partiju - 2,2%, bet par Zemnieku savienību - 1,2%.

"Latvijas faktu" aptaujā piedalījās 500 Rīgā deklarētie Latvijas pilsoņi.

Komentāri