Pūce nepieņems jauno darba piedāvājumu un varētu atstāt civildienestu , Mixnews.lv

Pūce nepieņems jauno darba piedāvājumu un varētu atstāt civildienestu (1)

фото

Politika | 2013. gada 13. martā plkst. 19:17

Ja valdība lems par Jura Pūces pārcelšanu Satiksmes ministrijas (SM) valsts sekretāra vietnieka amatā Eiropas Savienības (ES) un nozaru jautājumos, viņš šo piedāvājumu noraidīs un, visticamāk, pametīs civildienestu," biznesa portālam "Nozare.lv" atzina Ekonomikas ministrijas (EM) valsts sekretārs Juris Pūce.

Atbilstoši Valsts civildienesta likumā noteiktajai procedūrai satiksmes ministrs Anrijs Matīss un ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts priekšlikumu par EM valsts sekretāra pārcelšanu apsprieduši ar Pūci, kurš tam nav piekritis.

"Priekšlikumam nepiekrītu, jo neesmu nācis uz valsts pārvaldi, lai strādātu jebkurā amatā. Neskatos uz jebkuru amatu kā iespēju, bet vēlos darīt to darbu, kas mani interesē," uzsvēra Pūce.

Tā kā ekonomikas ministram ir tiesības šādu priekšlikumu iniciēt, Pūcem ir svarīgi dzirdēt, kādu viedokli šajā jautājumā paudīs Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V), jo bez valdības lēmuma Pūci nevar pārcelt citā amatā.

"Ja premjers lems par manu pārcelšanu, es, visdrīzāk, pārtraukšu darba attiecības ar civildienestu," piebilda EM valsts sekretārs.

Vaicāts par iemesliem, kāpēc Pavļuts pieņēmis šādu lēmumu, Pūce atzina, ka ministra iemesli ir neskaidri, jo Pavļuts tos nav skaidrojis ne Pūcem, ne arī sabiedrībai.

"Formāli ekonomikas ministrs manu darbu ir vērtējis augstu. Vēl pirms dažiem mēnešiem mana darba novērtēšanā ministrs piešķīra augstāko novērtējumu, kā arī nesen piešķīra piemaksu par augstiem darba rezultātiem. Cits jautājums ir par to, ka ministrs, iespējams, vēlas no manis ko vairāk, ko nespēju viņam sniegt. Man nav skaidrs, ko viņš no manis vēlas vairāk. Lai ministrs pats skaidro sabiedrībai, kādu daudz labāku valsts sekretāru viņš vēlas un kādi būs tie pienākumi, kurus jaunais valsts sekretārs pildīs tāpat kā ar visaugstāko novērtējumu novērtētais ierēdnis," sacīja Pūce.

Viņš neplāno apstrīdēt Pavļuta un Matīsa lēmumu un norādīja, ka varot atrast jaunu darbu "bez ministra vēlmju izpildīšanas".

Savukārt ekonomikas ministrs plašākus komentārus par Pūces pārcelšanu nesniedz.

Kā ziņoja portāls Mixnews, EM valsts sekretāru Pūci plānots pārcelt Satiksmes ministrijas (SM) valsts sekretāra vietnieka ES un nozaru jautājumos amatā.

Pavļuts jau iepriekš izteicis pārmetumus par Pūces darbu. 2012.gada rudenī Pavļuts vērsās policijā, lai pārbaudītu ministrijas valsts sekretāra darbību, jo bijušas aizdomas, ka Pūce parakstījis fiktīvu ekonomikas ministrijas komisijas slēdzienu par divu biogāzes staciju gatavību darbam. Policija ierosinājusi kriminālprocesu. Pūce tolaik norādīja, ka viņš ir vērsies prokuratūrā, uzskatot, ka Valsts policijas resursi tiek izmantoti politisku mērķu sasniegšanai un patiesais iemesls, kādēļ aktualizēta biogāzes lieta, ir vēlme atbrīvoties no viņa.

Savukārt šā gada sākumā Pūce izpelnījās Pavļuta kritiku par ministra prombūtnē Pūces pieņemtajiem AS "Latvenergo" akcionāru sapulces lēmumiem par kopējo atalgojuma līmeni "Latvenergo" vadībai.

Pūce ir Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs kopš 2010.gada 8.februāra. Pirms tam viņš strādāja Latvijas Universitātē par pasniedzēju, kā arī vadīja Latvijas Universitātes Stratēģijas nodaļu un pildīja valdes locekļa pienākumus nodibinājumā "LU Fonds" un SIA "Rīgas Juridiskā augstskola".

Foto: foto.lu.lv, nekrize.lv

Komentāri 1
Dmitrijspirms 5 gadiem
Nu bet protams, tas tak ir saprotams! Savādi, ja viņš priecātos, ka viņu tagad no EM valsts sekretāra amata pārcels uz SM valsts sekretāra vietnieka amatu.