Saeima noraida ieceri 16.martu noteikt par Latviešu nacionālo karavīru atceres dienu, Mixnews.lv

Saeima noraida ieceri 16.martu noteikt par Latviešu nacionālo karavīru atceres dienu

фото

Politika | 2013. gada 14. martā plkst. 09:40

Saeima ceturtdien noraidīja nacionālās apvienības " VL-TB/LNNK piedāvātos grozījumus likumā "Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām", kas paredzēja 16.martu noteikt par Latviešu nacionālo karavīru atceres dienu.

Likumprojekta autori izteica viedokli, ka, veicot šādas izmaiņas likumā, "tiks atjaunots vēsturiskais taisnīgums, veicinot valsts oficiālās varas un sabiedrības cieņpilnu attieksmi pret latviešu nacionālajiem karavīriem".

Valdību veidojošo partiju koalīcijas partneri jau iepriekš norādīja, ka neatbalsta šo nacionālās apvienības ieceri. Premjers Valdis Dombrovskis iepriekš skaidroja, ka šis nav tas datums, kas sabiedrību vieno, bet gan drīzāk šķeļ. Līdzīgu viedokli pauda arī Reformu partijas deputāte Inese Lībiņa-Egnere, kura piebilda, ka šāda iniciatīva īsi pirms 16.marta ir "politiskā kapitāla būvēšana".

Tikmēr Saeimas Valstiskās audzināšanas apakškomisijas deputātu vairākums šonedēļ atbalstīja 16.marta noteikšanu par Latviešu nacionālo karavīru atceres dienu, par šo ieceri nobalsojot arī premjera partijas "Vienotība" pārstāvjiem.

Foto: kasjauns.lv

Komentāri