Bondars: Man bija jānoiet malā (1)

фото

Politika | 2017. gada 28. jūlijā plkst. 14:10

Pēdējā laikā Latvijas Reģionu apvienību (LRA) pārstāvošo deputātu pieņemtie lēmumi nav bijuši tādi, kurus varētu atbalstīt vai arī pārliecināt kolēģus rīkoties citādāk, intervijā Latvijas Radio pauda LRA priekšsēdētāja amatu atstājušais Mārtiņš Bondars.

Līdz ar to Bondars ir pārliecināts, ka viņam "ir jānoiet malā". Vaicāts, vai viņš kāda citā formā turpinās strādāt politiskajā spēkā, Bondars norādīja, ka, aizejot no LRA priekšsēdētāja amata, viņš formāli vairs nav LRA nekādā veidā vai formā. Izņemot, kā no LRA/Latvijas attīstībai (LRA/LA) saraksta ievēlēts deputāts Rīgas domē. Viņš apliecināja, ka turpinās strādāt domes opozīcijā.

Taujāts par iespējamu "Latvijas krājbankas" lietas ietekmi uz politiskajiem lēmumiem, Bondars pauda, ka šī ir caurcaurēm politiska lieta un tas nekādā veidā neietekmējot viņa lēmumus profesionālā ziņā. Intervijā Latvijas Televīzijai Bondars apliecināja, ka viņa un frakcijas viedoklis ir atšķīries ne tikai jautājumā par deputātes Ingunas Sudrabas (NSL) vietu "oligarhu lietas" parlamentārās izmeklēšanas komisijā, bet arī nodokļu politikas jautājumus un jautājumā par zemkopības ministra Jāņa Dūklava (ZZS) demisijas pieprasījumu.

Ceturtdien sociālajā vietnē "Twitter" Bondars paziņojis par atkāpšanos no partijas valdes priekšsēdētāja amata. "Ņemot vērā pēdējā laika LRA balsojumus Saeimā, es atkāpjos no LRA valdes priekšsēdētāja amata," rakstīja Bondars.

Saeima ceturtdien apstiprināja "oligarhu lietas" parlamentārās izmeklēšanas komisijas sastāvu, un tajā darbosies Andrejs Judins, Mārtiņš Šics (LRA), Igors Pimenovs (S), Ritvars Jansons (VL-TB/LNNK), Sudraba un Ainārs Mežulis (ZZS).

Lemjot par komisijas sastāvu, Saeimas sēdē bija plašas debates par Sudrabas kandidatūru. Ņemot vērā, ka viņa ir minēta tā dēvētajās "oligarhu sarunās", nacionālās apvienības "Visu Latvijai"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK un "Vienotības" deputāti iebilda pret viņas apstiprināšanu parlamentārās izmeklēšanas komisijā.

Vēlāk Sudraba tika ievēlēta par "oligarhu lietas" parlamentārās izmeklēšanas komisijas priekšsēdētāju. Viņu šajā amatā atbalstīja arī LRA deputāts Mārtiņš Šics. Uz šo amatu kandidēja arī Andrejs Judins (V). Judinu atbalstīja divi deputāti, bet Sudrabu - kopumā četri parlamentārieši.

Komentāri 1
РадоМиРpirms 11 mēnešiem
Да ладно тебе,ты свою работенку за которую тебе заплатили сделал,по-спекулировал своей "золотой акцией"и отдал место тому кому надо....Не надо строить из себя жертву беспонтовую....Re&Re ты проект...