Talsu novada domes priekšsēdētāja būs Daiga Feldmane, Mixnews.lv

Talsu novada domes priekšsēdētāja būs Daiga Feldmane

фото

Politika | 2013. gada 14. martā plkst. 17:55

Talsu novada domes priekšsēdētājas amatā ceturdien ievēlēta Daiga Feldmane, ziņo LETA.

Kā informēja Talsu novada domes Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Inga Priede, Feldmane pašlaik nav nevienas partijas biedre. Savulaik viņa domē tika ievēlēta no partijas "Jaunais laiks" saraksta, bet pašlaik ir "Reģionu alianses" atbalstītāja.

Feldmanes kandidatūru šim amatam izvirzīja Talsu novada domes deputāts Andris Dzenis ("Reģionu alianse"). Šodien notikušajā domes sēdē citas domes priekšsēdētāja amata kandidatūras netika izvirzītas.

Feldmane amatā tika ievēlēta atklātā balsojumā ar 12 balsīm "par" un četrām balsīm "pret". Pret Feldmanes kandidatūru balsoja deputāti Alfons Spēks (ZZS), Uldis Rozenbergs, bijušais Talsu novada domes priekšsēdētājs Miervaldis Krotovs (ZZS), kurš janvāra beigās neuzticības balsojuma rezultātā zaudēja amatu, kā arī domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Dedzis, kurš nesen uzrakstījis iesniegumu par izstāšanos no "Reģionu alianses". Domes sēdē nepiedalījās deputāts Māris Grīnvalds (ZZS).

Talsu pašvaldības vadītāja amats bija vakants kopš janvāra beigām, kad deputāti neuzticības balsojumā atbrīvoja no domes priekšsēdētāja amata Miervaldi Krotovu.

Krotovs no amata tika atbrīvots 31.janvārī. Seši opozīcijas deputāti, iesniedzot pieprasījumu par neuzticības izteikšanu domes priekšsēdētājam, bija norādījuši, ka Krotovs pārāk daudz uzticoties pašvaldības kapitālsabiedrību vadītājiem un neapmierinoši pildot kapitālsabiedrību kapitāldaļu turētāja pienākumus, līdz ar to pašvaldības uzņēmumu darbība netiekot pietiekami uzraudzīta un kontrolēta.

Foto: publicitātes foto

Komentāri