Balsojums par Daugavpils mēra Elksniņa gāšanu notiks jau šo sestdien (1)

фото

Politika | 2017. gada 31. augustā plkst. 13:12

Sestdien, 2.septembrī, plkst.11 notiks Daugavpils pilsētas domes ārkārtas sēde, kurā paredzēts balsojums par pašreizējā domes priekšsēdētāja Andreja Elksniņa (S) atbrīvošanu no amata, informēja Domes priekšsēdētāja birojā.

Skaidrojot dienas izvēli domes ārkārtas sēdes sasaukšanai, birojā pavēstīja, ka tas tiek darīts lai ļautu jaunajai domes vadībai sākt strādāt pēc iespējas ātrāk - visu vilkt līdz pēdējam neesot Elksniņa raksturā.

Savukārt intervijā laikrakstam "Diena" Elksniņš norādījis, ka domes sēde būs publisks pasākums un viņš gribot paskatīties, cik daudz cilvēku uz to sanāks.

Daugavpils domes priekšsēdētāja pirmais vietnieks Rihards Eigims (Mūsu partija), komentējot domes ārkārtas sēdes sasaukšanai izvēlēto dienu, atzina: "Mans viedoklis ir tāds, ka Elksniņš šādā veidā vēlas sevi pareklamēt, citu pamatojumu es tam visam neredzu. Žēl tikai, ka daudziem cilvēkiem tiks sabojāta brīvdiena, jo daudziem droši vien bija plāni, uz sestdienu. Žēl!" teica Eigims.

Pieprasījumu sasaukt domes ārkārtas sēdi pašvaldībā iesnieguši deviņi jaunizveidotās koalīcijas pārstāvji. Saskaņā ar likuma prasībām, sasaukt sēdi šajā situācijā nepieciešams divu nedēļu laikā, tas ir līdz 7.septembrim.

Jau vēstīts, ka trīs no "Mūsu partijas" saraksta Daugavpils domē ievēlētie deputāti parakstījuši jaunu koalīcijas līgumu ar līdz šim pašvaldības opozīcijā strādājušo Latgales partiju, kuru domē pārstāv seši deputāti.

Pagājušo ceturtdien, 24.augustā, Daugavpils pilsētas domes deputāti ārkārtas sēdē neatbalstīja pašvaldības vadītāja Elksniņa rosināto domes priekšsēdētāja pirmā vietnieka Riharda Eigima ("Mūsu partija") atbrīvošanu no ieņemamā amata.

Neskatoties uz notikušo, Elksniņš cer saglābt Daugavpils domē savu koalīciju, piedāvājot visiem deputātiem, izņemot vicemēru Eigimu un līdzšinējo Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētāju Jāni Lāčplēsi (Latgales partija), apvienoties korupcijas apkarošanas koalīcijā.

Daugavpils domē ir 15 deputātu vietas. Sešas ir līdzšinējiem opozicionāriem Latgales partijai, piecas pašreizējā mēra Elksniņa pārstāvētajai "Saskaņai", bet četras "Mūsu partijai".

Komentāri 1
Refernpirms 10 mēnešiem
Срочно НУЖЕН !!!!!!
ГОРОДСКОЙ НАРОДНЫЙ РЕФЕРЕНДУМ.
Ожидая, что дебаты по возможности проведения референдума будут жаркими, через социальные сети всех заинтересованных горожан прийти и приходить каждый день с утра к зданию "Городской власти", чтобы морально поддержать сторонников свой депутатов.