Dreimane: Pūces un Krieviņa aiziešana negatīvi ietekmēs valsts pārvaldes kapacitāti, Mixnews.lv

Dreimane: Pūces un Krieviņa aiziešana negatīvi ietekmēs valsts pārvaldes kapacitāti

фото

Politika | 2013. gada 15. martā plkst. 15:52

Valsts kancelejas direktore Elita Dreimane uzskata, ka tādu augsti kvalificētu darbinieku kā Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra Jura Pūces un Pārresoru koordinācijas centra vadītāja Mārtiņa Krieviņa aiziešana no valsts pārvaldes negatīvi ietekmēs tās kapacitāti, ziņo LETA.

Dreimane uzskata, ka Pūce ir viens no erudītākajiem valsts pārvaldes darbiniekiem, un viņa aiziešana neapšaubāmi negatīvi ietekmēs valsts pārvaldes kapacitāti kopumā, aģentūru LETA informēja Ministru kabineta preses sekretāre Signe Znotiņa.

"Uzskatu, ka laikā, kad situācija ar kvalificēta personāla piesaistīšanu jau tā ir traģiska, valstij būtu jāpieliek pūles, lai visiem spēkiem noturētu jaunus, erudītus cilvēkus darbam valsts pārvaldē, nevis jāveicina pretējais," skaidro Dreimane.

Viņa uzskata, ka profesionāļu noturēšanas problēma valsts pārvaldē arvien samilzt, un to arī apliecina Krieviņa aiziešana, kā galveno iemeslu minot nekonkurētspējīgo atalgojumu. Ņemot vērā, ka valsts pārvaldes vadītāju atalgojums ir par 54% zemāks nekā vidējais atalgojums tāda paša līmeņa vadītājiem privātajā sektorā, ir svarīgi pilnveidot valsts pārvaldes atlīdzības politiku.

"Tam ir jāiet roku rokā ar resoru un iestāžu procesu efektivizēšanu, normatīvā regulējuma vienkāršošanu un administratīvā sloga mazināšanu, lai finanšu resursus, kas tiek izlietoti neefektīvu, nevajadzīgu funkciju īstenošanai, būtu iespējams novirzīt profesionāļu motivācijai," norāda valsts galvenā ierēdne.

Portāls "Mixnews.lv" jau ziņoja, ka pēc lēmuma Ekonomikas ministrijas valsts sekretāru Juri Pūci pārcelt uz Satiksmes ministriju, kur viņš būtu valsts sekretāra vietnieks, Pūce paziņoja, ka nepiekrīt šādai rotācijai un, visticamāk, pametīšot civildienestu.

Savukārt Pārresoru koordinācijas centra vadītājs Mārtiņš Krieviņš par savu aiziešanu no amata un civildienesta pamešanu paziņoja februāra beigās. Kā iemeslu viņš minēja nekonkurētspējīgo atalgojumu valsts pārvaldē vienlaicīgi ar pienākumu palielināšanu.

Foto: no vietnēm nekrize.lv, reitingi.lv

Komentāri