Latvijā drošības stiprināšanai ierodas kārtējā ASV spēku vienība

фото

Politika | 2017. gada 2. novembrī plkst. 15:25

Turpinot ASV operāciju "Atlantic Resolve", trešdien Rīgas lidostā ieradušies helikopteri "Black Hawk", lai stiprinātu reģionālo drošību un demonstrētu ASV klātbūtni reģionā, informēja Aizsardzības ministrijas Preses nodaļa.

Tāpat operācijā "Atlantic Resolve" Latvijā ieradušies vairāk nekā 60 karavīru no ASV 1.gaisa kavalērijas brigādes 227. aviācijas pulka 3. bataljona, kas ar piecu helikopteru "Black Hawk" atbalstu pildīs dienesta pienākumus Gaisa spēku aviācijas bāzē Lielvārdē, nomainot 10.

фото

фото

фото

Aviācijas brigādes 3. Vispārējā atbalsta aviācijas bataljona vienības "Fēnikss" karavīrus, kas Latvijā bija izvietoti kopš marta. 227. aviācijas pulka 3. bataljona karavīri trenēsies kopā ar Nacionālo bruņoto spēku un NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas karavīriem, kā arī piedalīsies starptautiskajās militārajās mācībās, un plānots, ka šī rotācija Latvijā uzturēsies deviņus mēnešus.

фото

фото

фото

2014.gada pavasarī ASV sāka mācību operāciju "Atlantic Resolve". Operācijas mērķis ir apliecināt ASV nepārtraukto ieguldījumu NATO dalībvalstu kolektīvajā drošībā, veicinot mieru un stabilitāti Baltijas valstīs un Polijā. Operācija ir izvērsta arī Rumānijā un Bulgārijā.

Foto: flickr.com/Latvijas armija

Komentāri