Vīķe-Freiberga: Nav morāla pamata noraidīt pilsonību Latvijā dzimušiem bērniem, Mixnews.lv

Vīķe-Freiberga: Nav morāla pamata noraidīt pilsonību Latvijā dzimušiem bērniem (3)

фото

Politika | 2017. gada 17. novembrī plkst. 12:11

Nav morāla pamata Latvijā dzimušiem bērniem nepiešķirt automātiski pilsonību, Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" teica bijusī Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga.

Viņasprāt, automātiska pilsonības piešķiršana būtu elementāra un valstij nāktu par labu. Bijusī prezidente atzina, ka sākotnēji, pēc Latvijas okupācijas, bija svarīgi piešķirt pilsonību, pamatojoties uz mantotām tiesībām.

Taču pašlaik, 24 gadus pēc neatkarības atgūšanas, brīvai Latvijai esot Eiropas Savienībā Vīķe-Freiberga neredzot nekādu morālu pamatu nepiešķirt automātiski Latvijā dzimušiem bērniem pilsonību.

Kā ziņots, Saeima septembrī noraidīja Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa iesniegto likumprojektu par nepilsoņa statusa piešķiršanas izbeigšanu bērniem. Iniciatīva paredzēja vairs nepiešķirt nepilsoņu statusu bērniem, kuri dzimuši Latvijā pēc 2018.gada 1.jūnija.

Likumprojekta anotācijā norādīts, ka tā pieņemšana veicinās saliedētas un uz Latvijas tautas kopīgajām vērtībām balstītas Latvijas sabiedrības turpmāku attīstību.

Komentāri 3
sausmaspirms 1 gada
kas ta pa vecenite,un kapec vina komande.
ODISpirms 1 gada
vAI IR MORALAIS PAMATS,KRIEVU BERNIEM AIZLIEGT MACITIES DZIMTA VALODA?
1
Dapirms 9 mēnešiem
Kam seit it morale ?