Lībiņa-Egnere: Ir risks, ka Saeimas vēlēšanas var tikt ietekmētas no Krievijas, Mixnews.lv

Lībiņa-Egnere: Ir risks, ka Saeimas vēlēšanas var tikt ietekmētas no Krievijas (2)

фото

Politika | 2018. gada 30. janvārī plkst. 14:06

Viens no riskiem ir viltus ziņu izplatība, ko esot grūti ierobežot un kontrolēt, intervijā "900 sekundēm" sacīja Saeimas Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētāja Inese Lībiņa-Egnere, raksta skaties.lv.

Jau iepriekš izskanējušas bažas, ka gaidāmajās Saeimas vēlēšanās cīņā iesaistīsies Krievijas mediji, kā arī Kremļa aģenti.

"Šāds risks tiešām ir ļoti reāls, jo to ir parādījušas nesenās citu valstu vēlēšanas, ka no ārpuses ietekmētas, ka Kremļa mēģinājumi ir bijuši. Mūsu drošības iestādes, protams, ka mācās no tā, ko ir darījušas citas valstis. Mums ir vēl nedaudz laika, lai varbūt atrastu kaut kādu savu pieeju šim jautājumam. Bet visnotaļ pateikt, ka mēs esam pilnībā gatavi, mēs to nevaram," uzsver Lībiņa-Egnere.

Vēl viens būtisks apstāklis ir informatīvās telpas sadalījums.

Saeimas Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētāja atzīst, ka vienīgais variants ir skaidrot un izglītot savus vēlētājus. Arī kiberdrošība esot viens no aktuālajiem un karstajiem tematiem, kam šogad paredzēts palielināts finansējums. Tomēr, salīdzinot ar citu valstu rocību, sāpīgākais esot speciālistu trūkums.

Foto: Saeimas kanceleja

Komentāri 2
Fupirms 11 mēnešiem
Un saema troli!
1
eterispirms 1 gada
kapec ne si saeima nav ietekmeta,vai tad maskava noguleja,jeb blaujat pec asv noradijuma
2