NA rosina atļaut priekšvēlēšanu aģitāciju tikai latviešu valodā, Mixnews.lv

NA rosina atļaut priekšvēlēšanu aģitāciju tikai latviešu valodā (1)

фото

Politika | 2018. gada 6. martā plkst. 13:43

Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) iesniegusi izvērtēšanai parlamentā likumprojektu, kas nosaka, ka priekšvēlēšanu aģitācija ir atļauta tikai valsts valodā.

VL-TB/LNNK rosina arī papildināt Administratīvo pārkāpumu kodeksu ar sodu par valsts valodas nelietošanu priekšvēlēšanu aģitācijā. Pēc VL-TB/LNNK deputātu domām, par šādu pārkāpumu fizisku personu būtu jāsoda ar naudas sodu no 100 līdz 700 eiro, bet juridiska persona - no 500 līdz 5000 eiro.

Nacionālā apvienība uzsver, ka šādas likumu izmaiņas palielinātu vēlētāju atbildību pienācīgi apgūt latviešu valodu. VL-TB/LNNK uzsver, ka šis priekšlikums arī izriet no Satversmes preambulas. Likumu grozījumi paplašinās latviešu valodas kā valsts valodas lietošanas jomu arī attiecībā uz priekšvēlēšanu aģitāciju pirms Saeimas, pašvaldību un Eiropas parlamenta vēlēšanām, kā arī pirms tautas nobalsošanām un likumu ierosināšanām, akcentē likumu izmaiņu iniciatori.

"Vienotība" plāno atbalstīt nacionālās apvienības iniciatīvu, žurnālistiem sacīja partijas līderis Arvils Ašeradens. Savukārt Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) šo ieceri saista ar priekšvēlēšanu periodu, proti, šogad gaidāmajām Saeimas vēlēšanām.

VL-TB/LNNK iesniegusi parlamentā arī grozījumus Darba likumā, kas saistīti ar valsts valodas jautājumiem. Šis likumprojekts paredz, ka darba devējam aizliegts pieprasīt konkrētas svešvalodas prasmi, ja darba pienākumos neietilpst šīs svešvalodas lietošana. Darba devējam, ja tas ir valsts vai pašvaldības institūcija vai kapitālsabiedrība, aizliegts pieprasīt valodas zināšanas, kas nav Eiropas Savienības oficiālā valoda. Valdība gan varētu noteikt izņēmumu saraktu.

Tāpat Nacionālā apvienība rosina papildināt Darba likumu, nosakot, ka darbiniekam ir tiesības, veicot darba pienākumus, saziņā ar Latvijas pilsoņiem, nepilsoņiem vai personām, kuras Latvijā saņēmušas uzturēšanās atļauju, izmantot saziņai tikai valsts valodu.

Komentāri 1
Donspirms 10 mēnešiem
Ļoti vajadzīgs ierosinājums, kuru, ticams, atbalstīs visas partijas, izņemot Saskaņu.