Latvija gatava izmitināt BBC Krievijas redakciju, Mixnews.lv

Latvija gatava izmitināt BBC Krievijas redakciju

фото

Politika | 2018. gada 25. aprīlī plkst. 11:42

Ārlietu ministrija (ĀM) paziņojusi, ka Latvija ir gatava uzņemt britu raidorganizācijas BBC Krievijas redakciju, ja konflikts starp Lielbritāniju un Krieviju saasināsies, raidījumam "900 sekundes" pastāstīja Ārlietu ministrijas pārstāvis Gints Jēgermanis, raksta skaties.lv.

4.martā Lielbritānijā ar nervus paralizējošu vielu tika saindēts bijušais Krievijas dubultaģents Sergejs Skripaļs un viņa meita Jūlija. Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja nāca klajā ar paziņojumu, ka Krievija varētu būt iesaistīta šajā indēšanā, tādēļ abu iesaistīto valstu starpā radās konflikts un sankciju solījumi.

Kā izrādās, tajā pašā laikā pie Latvijas ĀM vērsās arī raidorganizācija BBC.

"Pie mums vērsās BBC birojs Latvijā. Ņemot vērā to, ka Krievijā žurnālistiem diezgan ilgu laiku ir sarežģīti apstākļi. Briti sāka apsvērt iespēju, ka viņiem vajadzētu evakuēties no Maskavas vai no Krievijas," - pastāstīja Ārlietu ministrijas pārstāvis Gints Jēgermanis.

BBC pārstāve gan šo gadījumu nekomentē un norāda, ka neatklās nekādu informāciju par to, kur izvietots BBC personāls. Zināms vien, ka Krievijā esot ievērojams skaits žurnālistu, kuru stāsti tiek publicēti visur pasaulē. Neliela BBC redakcija atrodas arī Rīgā, un tas ir vienīgais šīs raidorganizācijas birojs visu trīs Baltijas valstu vidū. Tāpēc palīdzība BBC Krievijas redakcijai tika lūgta tieši no Latvijas.

"Mūs uzrunāja ar lūgumu sniegt atbalstu, ja tāda vajadzība rastos. Mēs šo jautājumu apspriedām, un tika pieņemts lēmums Nacionālajā drošības padomē, ka – ja britu puse lūgtu šādu atbalstu, tad Latvija būtu gatava to sniegt," - norādīja Jēgermanis.

Ārlietu ministrijas pārstāvis arī atzīmēja, ka šis nav tikai deklaratīvs solis – Latvija patiešām būtu gatava sniegt praktisku palīdzību.

"Mums jau ir piemēri, piemēram, “Meduza”, kas raida no Rīgas. Līdz ar to, ja rastos šāda vajadzība, tad mums arī ir precedenti, kā to varētu izdarīt. Tas būtu neliels birojs, kādi 10, varbūt 20 cilvēki," piebilda Jēgermanis.

Gadījumā, ja Latvijai patiešām nāktos uzņemt BBC Krievijas redakciju, pastāv bažas par to, kāda varētu būt mūsu kaimiņvalsts reakcija uz šādu soli.

"Ja mēs skatāmies uz to, kas ir noticis pēdējo gadu gaitā, tad šī tendence ir klaji negatīva. Ja būtu kāda reakcija, tad acīmredzot tas būtu šo tradīciju noskaņojumā," - sacīja ĀM pārstāvis.

ĀM norāda – nepieciešamības gadījumā tā būtu gatava sadarboties un sniegt palīdzību arī citām Krievijā bāzētām Lielbritānijas organizācijām.

Komentāri