Bīskaps: mums vajadzīgs savs Tramps, kurš teiktu – pirmajā vietā ir Latvija!, Mixnews.lv

Bīskaps: mums vajadzīgs savs Tramps, kurš teiktu – pirmajā vietā ir Latvija! (2)

фото

Politika | 2018. gada 5. jūnijā plkst. 13:14

Pasaule ir mainījusies. Par ASV prezidentu ir kļuvis Donalds Tramps, kurš atklāti saka – Amerika first! Un arī Latvijai ir vajadzīgs tāds prezidents, kurš pasaka – pirmajā vietā ir Latvija! Pasaka un dara!, intervijā avīzei "Dienas Bizness" saka Latvijas Baptistu draudžu savienības bīskaps Pēteris Sproģis.

"Es domāju, ka arī Latvijai ir vajadzīgs tāds prezidents, kurš pasaka – pirmajā vietā ir Latvija! Pasaka un dara. Tāds prezidents, premjers un valdība. Ne tikai amerikāņi, arī mūsu tauta to sagaida. Latvija ir cilvēku sirdīs. Cilvēki grib iet, darīt, strādāt. Domāju, ir daudz jaunu cilvēku, kuri politikā mirdzošām acīm rautos aizstāvēt Latvijas intereses, nevis luncinātu astes kārtējā pamācītāja un starptautiskā inspektora priekšā. Pazemošanās nav pazemība. Mēs maldāmies, ja domājam, ka, pazemojot sevi, varam iegūt Latvijai drošību, pārticību un labumu. Mūs cienīs tikai tad, ja mēs ar pašcieņu pateiksim, kādas ir Latvijas nacionālās intereses, un par tām iestāsimies," - uzskata Sproģis.

Viņš uzsvēra, ka pasaule vairs nedarbojas pēc "rietumi un visi pārējie" sadalījuma.

"Pasaule vairs nedarbojas pēc the West and the rest (rietumi un visi pārējie – red.) sadalījuma. Angļu diplomāts un starptautiskās politikas analītiķis Pedijs Ešdauns (Paddy Ashdown) runā par zīmīgām varas centru nobīdēm, kurās dzīvojam XXI gadsimtā. Ja nemainīgs varas centrs nozīmē nemainīgu aliansi, tad vairāki globālie varas centri nozīmē, ka alianses būs kustīgas. Mēs dzīvojam kustīgā pasaulē, kurā mums ir jāspēlē pašiem sava spēle", - norādīja Sproģis.

Viņš arī uzsvēra, ka nepietiekama iestāšanās par Latvijas nacionālām interesēm dziļākā būtībā apdraud mūsu demokrātijas pamatus.

"Ekonomiste Dembisa Moijo (Dambisa Moyo) norāda uz pētījumu, kas apliecina, ka tomēr cilvēku ienākumi ir nozīmīgākais faktors, kas nosaka, cik "ilgdzīvotspējīga" būs konkrētā demokrātija. Ja vidējie ienākumi uz vienu cilvēku ir 1000 dolāru, tad šīs valsts demokrātija pastāvēs tikai astoņus gadus. Līdz ar ienākumu pieaugumu pieaug arī demokrātijas dzīvotspēja. To ir svarīgi apzināties, ka nepietiekama iestāšanās par mūsu nacionālām interesēm dziļākā būtībā apdraud mūsu demokrātijas pamatus," - sacīja Sproģis.

Foto: db.lv

Komentāri 2
постороннийpirms 9 mēnešiem
Никто этой стране идиотов уже не поможет. А второй Карлис Ульманис сдаст страну еще кому то. Не может эта страна жить не оккупированной, не хочет и не умеет.
Donspirms 11 mēnešiem
Būtu mums tāds Kārlis Ulmanis II, mēs nemētātos pa Eiropas lejasgalu.. Meklēsim viņu.