Karinu Kornu atbrīvos no FM parlamentārās sekretāres amata, Mixnews.lv

Karinu Kornu atbrīvos no FM parlamentārās sekretāres amata (1)

фото

Politika | 2013. gada 16. martā plkst. 18:34

Finanšu ministrs Andris Vilks (V) informējis ministrijas parlamentāro sekretāri Karinu Kornu (V) par lēmumu atbrīvot viņu no šī amata, ziņo LETA.

Kā informēja Finanšu ministrijas Komunikācijas nodaļas vadītājs Aleksis Jarockis, Korna amatu atstāj ar 15.martu, "lai pieņemtu jaunus profesionālus izaicinājumus".

Pati Korna atturējās sniegt komentārus par iemesliem, norādot, ka pamatojums jāprasa ministram, tomēr apstiprināja, ka par šādām izmaiņām nav bijusi abpusēja vienošanās. Korna nevēlējās atbildēt, vai vēlētos turpināt šo darbu un vienīgi norādīja, ka "tas ir ministra lēmums šobrīd".

Uz jautājumu, vai pie šādām izmaiņām novedušas intrigas ministra birojā, viņa atzina, ka daļēji tas atbilst patiesībai, taču detalizētākos komentāros neielaidās. Portāls "Pietiek.com" apgalvo, ka finanšu ministra tuvējā lokā, tai skaitā birojā, vēl aizvien sakoncentrēti ar Einara Repšes un Edgara Jaunupa ietekmi saistīti cilvēki, un Korna tika uzskatīta par "Vienotības" spices "acīm un ausīm", no kā bijusi vēlme atbrīvoties. Notikušais varētu tikt apspriests pirmdien "Vienotības" valdes sēdē.

Korna arī uzsvēra, ka lepojas ar to, ko ir izdarījusi pusotra gada laikā.

"Ir pieņemta virkne ļoti nozīmīgu likumu, sākot ar sākumdeklarēšanos, jauno PVN likumu, eiro ieviešanas kārtības likumu, Fiskālās disciplīnas likumu. Ļoti veiksmīgi novadīts process ar grozījumiem 2012.gada budžetā, 2013.gada budžeta pieņemšana, ir izveidojusies ļoti veiksmīga sadarbība gan ar Saeimas Budžeta komisiju, gan Juridisko komisiju un frakcijām," norādīja Korna.

Vaicāta par tālāko, viņa norādīja, ka ir "Vienotības" valdes locekle, līdz ar to, viņasprāt, tas ir arī partijas jautājums.

Korna par Finanšu ministrijas parlamentāro sekretāri iecelta 2011.gada oktobrī. Kā norādīja Jarockis, līdzšinējā darbā ministrijā Korna īpašu ieguldījumu devusi dažādu aktuālu jautājumu, tai skaitā, eiro ieviešanas, valsts budžeta un Fizisko personu mantiskā stāvokļa un nedeklarēto ienākumu deklarēšanas likumu izstrādē un skaidrošanā.

Lēmumu par piemērotu kandidātu parlamentārā sekretāra amatam finanšu ministrs Andris Vilks (V) plāno pieņemt tuvāko mēnešu laikā.

Foto: vienotiba.lv

Komentāri 1
Vēlētājspirms 6 gadiem
Izskatās, ka politiķi sāk vienkārši "atbrīvoties" no nevēlamiem cilvēkiem, un piedevam pavisam neslēpj to(((