Teikmanis neredz iespēju, ka Krievija un ASV varētu kopīgi sadalīt ietekmi pasaulē, Mixnews.lv

Teikmanis neredz iespēju, ka Krievija un ASV varētu kopīgi sadalīt ietekmi pasaulē

фото

Politika | 2018. gada 20. jūlijā plkst. 11:30

Scenārijs, kad ASV un Krievija vienojas par ietekmes sfēru sadali pasaulē, visus pārējos atstājot otrajā plānā, nav iespējams, jo šo abu lielvaru intereses gandrīz nekur nekrustojas, intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” sacīja Latvijas vēstnieks ASV Andris Teikmanis, raksta skaties.lv.

“Ekonomikā tās ir pretējas. Divpusējā tirdzniecība ir minimāla. Enerģētikā abu valstu intereses ir pretējas. Donalds Tramps ir skaidri pateicis savu negatīvo attieksmi, piemēram, pret “Nord Stream 2″ projektu. Militārajā sadarbībā – jā, Sīrijā ir sarežģīta situācija, taču mēģinājumi atrast kaut kādu kopsaucēju starp Amerikas, Krievijas, Irānas, Izraēlas un Arābu valstu interesēm, tas ir ārkārtīgi grūti.

Un tur neviens nekādus saistošus apsolījumus šobrīd nevar dot. Amerikas klātbūtne Eiropā – Tramps viennozīmīgi ir atbalstījis palielinājumu Amerikas militārajam budžetam. Tā ir politika, kas pilnīgi noteikti nesajūsmina Krieviju,” sacīja Teikmanis.

Savukārt sadarbībā ar Āzijas valstīm noteicošā loma ir ASV, norādīja vēstnieks.

“Es patiešām šobrīd nevaru saskatīt to kopīgo interesi, kas ir tas piedāvājums, ko prezidents [Vladimirs] Putins var piedāvāt biznesmenim Trampam, kas viņu interesētu. Es šobrīd to vēl neredzu,” atzina diplomāts.

Šonedēļ Helsinkos tikās Tramps un Putins. Abi prezidenti to raksturoja kā produktīvu un sekmīgu.

Baltā nama preses sekretāre Sāra Sandersa dažas dienas vēlāk paziņoja, ka Tramps instruējis savu nacionālās drošības padomnieku uzaicināt Putinu šoruden apmeklēt Vašingtonu.

Foto: flickr.com/Latvian Foreign Ministry

Komentāri