Kučinskis par ugunsgrēku Valdgalē: Nespēlēju teātri, nosmērējoties ar sodrējiem, Mixnews.lv

Kučinskis par ugunsgrēku Valdgalē: Nespēlēju teātri, nosmērējoties ar sodrējiem

фото

Politika | 2018. gada 2. augustā plkst. 14:51

Regulāri sazinos ar atbildīgajām amatpersonām saistībā ar ugunsgrēkiem, bet nespēlēju teātri, "nosmērējoties ar sodrējiem", ceturtdien preses konferencē norādīja Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).

Viņš norādīja, ka ir izskanējuši pārmetumi, ka viņam atvaļinājuma laikā esot vajadzējis "nosmērēties ar sodrējiem", dodoties uz Valdgales ugunsgrēka vietu. Kučinskis skaidroja, šādus "teātrus" nav mācījies spēlēt un nedomā to darīt arī turpmāk.

Premjers uzsvēra, ka regulāri sazinājās ar iekšlietu ministru Rihardu Kozlovski (V) un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāvjiem, sekojot līdzi situācijai. Viņš vērsa uzmanību, ka valdības vadītāja loma ir rīkoties, ja kaut kas nestrādā vai ir nepieciešama kāda palīdzība.

Kā ziņots, ceturtdien turpinās Valdgales kūdras purva un meža ugunsgrēka dzēšanas darbi. Šis ugunsgrēks izcēlās 17.jūlija pievakarē. Vēlāk liesmas izplatījās arī mežā.

Patlaban ugunsgrēka platība aplēsta virs 1000 hektāriem. Dzēšanas darbos tika iesaistīts arī Lietuvas bruņoto spēku helikopters, kā arī Baltkrievijas dienestu helikopters, kurš nu jau ir atgriezīsies Baltkrievijā, jo purvā vairs nenotiek degšana ar atklātu liesmu.

Turpinās arī ugunsgrēka dzēšana Salas novada Gargrodes purvā, kur deg gan purvs, gan mežs. Šis ugunsgrēks izcēlās 1.augustā. Tā platība tiek lēsta 20-30 hektāru apmērā, informēja Valsts meža dienesta pārstāvis Zigmunds Jaunķiķis.

Tāpat 31.jūlija vēlā vakarā ugunsgrēks izcēlās Mazsalacas novada Ramatas pagasta purvā. Tā platība sasniegusi 220 hektārus, un uguns pašlaik nav ierobežota, aģentūrai LETA ceturtdienas rītā apliecināja Jaunķiķis. Dzēšanas darbos palīdz arī Lietuvas un Igaunijas kolēģi.

Foto: flickr.com/Valsts kanceleja

Komentāri