Aleksejs Kudrins: ir iespēja būtiski uzlabot Krievijas un Latvijas attiecības, Mixnews.lv

Aleksejs Kudrins: ir iespēja būtiski uzlabot Krievijas un Latvijas attiecības (1)

фото

Politika | 2018. gada 9. oktobrī plkst. 16:17

Latvijai ir iespēja, nepārkāpjot ES kopējo politiku, būtiski uzlabot tirdzniecības un lietišķās attiecības ar Krieviju. Tādu viedokli intervijā žurnālam „Otkritij gorod” pauda Krievijas Revīzijas palātas vadītājs Aleksejs Kudrins.

Lai arī Maskavas politika šobrīd ir vērsta uz kravu pārkraušanu caur savām ostām, pragmatisms Krievijā vienmēr ir atradies pirmajā vietā, apgalvo Kudrins.

„Es uzskatu, ka iespēja panākt uzlabojumus pastāv, taču tam ir vajadzīgi politiski soļi un kontakti,” Kudrins sacīja sarunā ar žurnālu „Otkritij gorod”.

„Kā cilvēks, kurš ir darbojies valdībā, bijis gan premjerministra vietnieks, gan vadījis starpvaldību komisijas ar Itāliju, ar Lielbritāniju, ar Bulgāriju un citām valstīm, es redzu, ka pastāv iespējas divpusējo attiecību ietvaros iezīmēt tos projektus, kurus mēs vēlētos īstenot kopīgiem spēkiem.”

Varat man ticēt: ja tāda iniciatīva būs, tad to ir iespējams īstenot – varbūt ne uzreiz, ne ātrā laikā, bet soli pa solim. Mums jau šodien ir pietiekoši ciešas un tuvas attiecības ar vairākām Eiropas valstīm. Piemēram, ar Itāliju mēs paplašinām sadarbību. Kāpēc mēs nevarētu tāpat sadarboties ar Latviju? Itālija rīkojas vispārējo Eiropas noteikumu ietvaros, taču sadarbojas ar mums.

Itālijas prezidents vai premjerministrs apmeklē Pēterburgas forumu, uzstājas, ierodas lietišķa delegācija, tiek parakstītas vienošanās. Kāpēc lai tas būtu neiespējami? Zināt, neviens nevienu neatgrūž tīšām.

Jā, kādreiz politisku apstākļu dēļ tika pieņemts lēmums – novirzīt tranzītu caur Krievijas ostām. Turklāt tas ir ļoti pragmatisks un racionāls lēmums – pelniet paši ar šo tranzītu, izveidosim šo biznesu savas valsts pilsoņiem.

Šis lēmums nekādi neizslēdz citas sadarbības iespējas starp kaimiņvalstīm. Ir pierobežu tirdzniecība, ir kultūras sakari – šis potenciāls vēl netiek līdz galam izmantots.”

Vairāk lasi freecity.lv.

Foto: akudrin.ru

Komentāri 1
Dženārspirms 2 mēnešiem
Kādēļ vajadzētu uzlabot attiecības ar Krieviju? Ienaidnieks ir jāzin un attiecīgi pret to arī jāizturās.