Trīs partijas izstājas no JKP vadītajām valdības veidošanas sarunām, Mixnews.lv

Trīs partijas izstājas no JKP vadītajām valdības veidošanas sarunām (3)

фото

Politika | 2018. gada 14. novembrī plkst. 10:32

Apvienība "Attīstībai/Par!" (AP), nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) un "Jaunā Vienotība" (JV) nolēmušas izstāties no Jaunās konservatīvās partijas (JKP) vadītajām valdības veidošanas sarunām.

AP aicina Valsts prezidentu Raimondu Vējoni nominēt citu premjera kandidātu.

Kā liecina AP līdera Daniela Pavļuta vēstule apvienības biedriem, AP informējusi JKP līderi Jāni Bordānu, ka apvienība ir nolēmusi apturēt sarunas par dalību Bordāna valdībā.

Arī JV un VL-TB/LNNK pārstāvji pēc šodienas tikšanās apliecināja, ka ir izstājušies no JKP vadītajām valdības veidošanas sarunām.

Pavļuts žurnālistiem norādīja, ka ir nolemts pārtraukt sarunas, ņemot vērā arī to, ka valdības veidošanas procesā trūkusi savstarpējā uzticēšanās, un ka JKP valdības deklarācijas projekts ir tapis uz pamatiem, kas neesot ilgtspējīgi. Politiķis norādīja, ka pēc finansiālo iespēju apzināšanās ir secināts, ka JKP valdības deklarācijas uzmetumā ietvertie solījumi vēlētājiem nav izpildāmi.

Arī JV politiķis Arvils Ašeradens apliecināja, ka JV izstājas no valdības veidošanas sarunām.

Savukārt VL-TB/LNNK priekšsēdētājs Raivis Dzintars norādīja, ka Bordāna iespējas izveidot valdību "de facto" ir izsmeltas.

7.novembrī Valsts prezidents nominēja Bordānu premjera amatam, vienlaikus norādot, ka, ja JKP līderim neizdosies valdību izveidot līdz 21.novembrim, viņš ir gatavs nominēt citu premjera amata kandidātu.

Bordāns bija iecerējis, ka viņa veidotajā valdībā varētu būt pārstāvēti pieci politiskie spēki - JKP, "KPV LV", AP, VL-TB/LNNK un JV. Tomēr līdz pat trešdienas rītam šiem politiskajiem spēkiem nebija izdevies vienoties par koalīcijas izveidi.

Komentāri 3
SALO USRAINEpirms 7 mēnešiem
ЧТО ЗА ПИДАРЫ НА ФОТО?
Раваpirms 8 mēnešiem
2019 с января повысить тариф на электроэнергию.
У всех партий слишком большие личные амбиции. Каждый хочет быть, ВАЖНЫМИ.
Вот НАМ и подарок сами выбирали.
Теперь это все перенесется на повышение коммунальные обслуживание, продукцию товаров, короче на ВСЁ что покупаем и пользуемся.
1
Доверенностьpirms 7 mēnešiem
Домбровский не исключает, что
Партия "Согласие" готова конструктивно работать в правительстве.
Все процессы, в которых участвует "Согласие", проходят без задержек, в частности, в парламенте созданы дееспособный президиум и комиссии. В свою очередь там, где "Согласие" исключено из переговоров, ничего не происходит - правительство не сформировано.
"Согласие" является предсказуемым и конструктивным партнером.
1