NA iesniedz oficiālu Kozlovska demisijas pieprasījumu, Mixnews.lv

NA iesniedz oficiālu Kozlovska demisijas pieprasījumu

фото

Politika | 2013. gada 18. martā plkst. 15:13

Nacionālās apvienības (NA) VL-TB/LNNK pirmdien valdes un frakcijas ārkārtas sēdē nolēma oficiāli prasīt iekšlietu ministra Riharda Kozlovska (RP) demisiju.

Kā ziņo aģentūra LETA, iekšlietu ministra demisiju atbalstīt nolēmusi arī Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) valde. Parlamentā šo jautājumu varētu skatīt nākamnedēļ.

Kā informēja VL-TB/LNNK preses sekretāre Lailai Ozoliņa, nepieciešamie deputātu paraksti jau ir savākti, un NA Saeimā jau ir iesniegusi lēmuma projektu par neuzticības izteikšanu iekšlietu ministram.

NA līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars skaidroja, ka 16.marta pasākumu laikā pie Brīvības pieminekļa netika nodrošināts likumā noteiktais - netraucēta pasākuma norise. Politiķis arī norādīja, ka iekšlietu ministram līdz balsojumam ir iespēja sevi pierādīt un atvainoties karavīriem, taču, ja viss turpināsies kā līdz šim, NA balsos par neuzticības izteikšanu ministram. Uz jautājumu, vai kāda ministra rīcība varētu likt pārdomāt un neprasīt Kozlovska demisiju, Dzintars norādīja, ka ir "ļoti grūti iztēloties", kas varētu likt VL-TB/LNNK mainīt savu nostāju.

Pēc Dzintara teiktā, notikušais pie Brīvības pieminekļa, kad leģionāru atceres gājiena dalībnieki tika sagaidīti ar skaļām sirēnām un mūziku krievu valodā, esot vērtējams kā "zaimojoša akcija".

Taujāts, vai VL-TB/LNNK pārstāvjiem bija arī citi viedokļi šajā jautājumā, Dzintars atbildēja, ka, uzklausot visus viedokļus, NA panāca vienotu nostāju par Kozlovska demisijas pieprasīšanu.

Demisijas pieprasījumu nolēmusi atbalstīt arī ZZS, kas plāno ar publisku paziņojumu šajā jautājumā nākt klajā pēc valdes sēdes.

ZZS uzskata, ka Kozlovskim un viņa padotajiem nav bijusi atbilstoša morālā stāja, lai nepieļautu, ka piemiņas pasākumā tiek pārkāptas nerakstītas morāles normas, norādījis ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis.

Brigmanis retoriski vaicāja, kāda būtu reakcija, ja kādi latvieši nolemtu līdzīgi atskaņot skaļu mūziku un uzstāties ar runām 9.maija pasākumā. NA deputāti pasākumā laikā pēc būtības esot rīkojušies pareizi, taču, ja viņi iesaistījās notiekošajā, tad vajadzēja to darīt atbilstoši spēles noteikumiem - kā parastam pilsonim nevis, kā deputātam, skaidroja ZZS frakcijas priekšsēdētājs.

Kā ziņoja portāls Mixnews, VL-TB/LNNK ir iebildumi par policijas darbu 16.martā, kad pie Brīvības pieminekļa leģionāru atceres gājiena dalībniekus ar skaļām sirēnām, mūziku krievu valodā un ierakstītām uzrunām ar savu skatījumu uz vēsturi sagaidīja protestētāji.

Saeimas deputāts Jānis Dombrava (VL-TB/LNNK) uzreiz pēc pasākuma pauda viedokli, ka no iekšlietu ministra puses ir nolaidība pieļaut, ka pie Brīvības pieminekļa notiek "šāda griezīga krievu marša skaļa skandināšana", uz ko policija nereaģē, bet rīkojas pat pretēji. Ja ministrs nav ticis galā, acīmredzot amats būs jāatstāj, sprieda Dombrava, kurš pats mēģināja pieklusināt protestētājus, taču tā vietā viņam vien izdevās pagrūstīties ar policistiem.

Savukārt iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis vērtēja, ka policija pasākumā ir bijusi savu uzdevumu augstumos un nodrošinājusi sabiedrisko kārtību. Ministrs atzīmēja, ka visi pasākumi bija pieteikti un saskaņoti, un to organizētāji nekādus pārkāpumus nepieļāva.

Foto: diena.lv; ir.lv

Komentāri