Iekšlietu darbinieku arodbiedrība aicina Dombravu atvainoties policistiem, Mixnews.lv

Iekšlietu darbinieku arodbiedrība aicina Dombravu atvainoties policistiem

фото

Politika | 2013. gada 19. martā plkst. 08:44

Latvijas Iekšlietu darbinieku arodbiedrība uzskata, ka Saeimas deputātam Jānim Dombravam (VL-TB/LNNK) jāatvainojas, jo 16.martā, piedraudot policijas darbiniekam ar atlaišanu daudzu preses videokameru priekšā, nodarīja policijas darbiniekam morālo kaitējumu, aizskarot policijas darbinieka godu un cieņu, ziņo LETA.

Dažādās interneta vietnēs pieejamos videomateriālos par 16.marta pasākumu redzams un dzirdams, ka Dombrava sacīja: "Atkāpies vai nestrādāsi!" policistam, kurš centās apturēt deputāta konfrontāciju ar līdzās notiekošā "Apvienības pret nacismu" rīkotā pasākuma dalībniekiem.

Kā norādīja arodbiedrības vadītājs Armands Augustāns, Dombrava vēl nav atvainojies ne policijas darbiniekam, par izteiktajiem draudiem atlaist no dienesta, ne arī Valsts policijai kopumā. Tāpēc Augustāns aicina Dombravu atvainoties un kā Saeimas deputātam pilnveidot normatīvos aktus par policijas darbinieku sociālajām un ekonomiskajām garantijām.

Augustāns atzīmēja, ka 16.martā Valsts policijas darbinieki, saskaņā ar Valsts policijas priekšnieka rīkojumiem, nodrošināja kārtību Rīgā, Brīvības pieminekļa apkaimē, lai garantētu personu un sabiedrības drošību. Kā nosaka normatīvie akti, nevienam nav tiesību iejaukties policijas rīcībā, kad tā pilda savus pienākumus, izņemot iestādes un amatpersonas, kuras tieši tam pilnvarojis likums.

Pēc Augustāna domām Dombrava, pretēji likuma prasībām, neuzrādot Saeimas deputāta apliecību, iejaucās policijas rīcībā, kad tā pildīja savus pienākumus, radot konfliktsituāciju.

"Policijas darbiniekam savas kompetences ietvaros ir pienākums palīdzēt deputātiem, ja tiek traucēta to likumīgā darbība. Pasākuma gaitā Dombrava centās pats ieviest kārtību, kas pēc Dombravas ieskatiem it kā tika pārkāptas, aizmirstot, ka kārtības nodrošinājumu pie Brīvības pieminekļa vadīja Valsts policijas priekšnieks. Deputāts varēja vērsties pie Valsts policijas priekšnieka, ja uzskatīja, ka policijas darbinieki nepienācīgi pilda savus pienākumus," uzskata Augustāns.

Savukārt kā sacīja pats Dombrava, viņš nelepojas par to, ko "emocijās" pateicis policistam 16.marta leģionāru piemiņas pasākuma laikā pie Brīvības pieminekļa.

Deputāts sacīja, ka šādi rīkoties viņam nevajadzēja. Dombrava atvainojas tiem, kuri uzskata, ka viņš pasākumā pārsniedzis deputāta pilnvaras.

Vienlaikus Dombrava uzsvēra, ka "Apvienības pret nacismu" rīcība pie Brīvības pieminekļa bija latviešu leģionāru klaja zaimošana un tā netika novērsta.

Kā ziņoja portāls Mixnews, 16.martā starp gājiena dalībniekiem un protestētājiem sākās grūstīšanās, kurai pievienojās arī nacionālās apvienības (NA) deputāti Raivis Dzintars, Jānis Dombrava un Imants Parādnieks, tomēr policija apturēja deputātus.

Pirmdien NA nolēma oficiāli pieprasīt iekšlietu ministra Rihards Kozlovska (RP) demisiju saistībā ar ministra rīcību 16.martā. NA līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars skaidroja, ka 16.marta pasākumu laikā pie Brīvības pieminekļa netika nodrošināts likumā noteiktais - netraucēta pasākuma norise.

Nepieciešamie deputātu paraksti jau ir savākti, un NA Saeimā jau ir iesniegusi lēmuma projektu par neuzticības izteikšanu iekšlietu ministram. NA uzskata, ka policijas rīcība, "pieļaujot latviešu leģionāru klaju zaimošanu pie Brīvības pieminekļa, bija nepieļaujams notikums, kas nekad vairs nedrīkst atkārtoties".

Parlamentā šo jautājumu skatīs nākamnedēļ.

Foto: mixnews.lv

Komentāri