Prezidents jauno pāvestu ielūdz apmeklēt Latviju, Mixnews.lv

Prezidents jauno pāvestu ielūdz apmeklēt Latviju

фото

Politika | 2013. gada 19. martā plkst. 17:46

Otrdien Valsts prezidents Andris Bērziņš, piedaloties jaunā pāvesta pontifikāta inaugurācijas svinībās Vatikānā, sveica pāvestu Francisku Latvijas tautas un savā vārdā, kā arī aicināja viņu uz Latviju Pasaules jaunatnes dienās, kuras 2015.gadā mūsu valstij ir lielas izredzes rīkot, ziņo LETA.

Valsts prezidents pasniedza pāvestam dāvanā sudraba trauku - olu turētāju -, liecina Valsts prezidenta ieraksti sociālajā tīklā "Twitter".

Tāpat inaugurācijas svinību laikā Bērziņš tikās ar dažādu valstu augstākajām amatpersonām - ASV viceprezidentu Džo Baidenu, Lietuvas prezidenti Daļu Grībauskaiti, Polijas prezidentu Broņislavu Komorovski, Igaunijas valdības vadītāju Andrusu Ansipu, Vācijas kancleri Angelu Merkeli, Luksemburgas premjerministru un bijušo Eirogrupas prezidentu Žanu Klodu Junkeru un Īrijas prezidentu Maiklu Higinsu.

Bērziņš uzaicinājis arī ASV viceprezidentu Baidenu vizītē apmeklēt Latviju.

Kā ziņoja portāls Mixnews, Romas katoļu baznīcas jaunais pāvests Francisks krāšņā inaugurācijas ceremonijā Vatikānā Svētā Pētera laukumā otrdien saņēmis pāvesta varas simbolus - mantiju un "zvejnieka gredzenu", ar to oficiāli sākot savu valdīšanu apustuliskajā tronī kā 266.pāvests.

Foto: mixnews.lv

Komentāri