"Vienotība" prasa Rīgas izpilddirektora Radzeviča atstādināšanu no amata, Mixnews.lv

"Vienotība" prasa Rīgas izpilddirektora Radzeviča atstādināšanu no amata

фото

Politika | 2013. gada 20. martā plkst. 17:22

Partijas "Vienotība" Rīgas domes frakcijas deputāti pieprasa pilsētas izpilddirektora Jura Radzeviča (GKR) atstādināšanu no amata, jo uzskata, ka domes amatpersona, saskaņojot vienlaicīgi notiekošus, konfrontējošus pasākumus, pieļāvusi provokāciju. Tā trešdien pēc tikšanās ar Rīgas pilsētas izpilddirektoru lēmuši frakcijas deputāti.

Kā informēja deputātu frakcijas pārstāve Ieva Graudiņa-Šutko, Rīgas domes amatpersonas rīkojušās pretrunā likumam "Par sapulcēm, gājieniem un piketiem", nenodrošinot mierīgu un cilvēka cieņai atbilstošu 16.marta pasākumu norisi, tāpēc tām jāatbild par savu rīcību.

Domei saskaņā ar likumu bija iespējas noteikt citu vietu, laiku vai veidu šim pasākumam, piemēram, liegt izmantot skaņu pastiprinošas iekārtas, uzskata "Vienotības" Rīgas domes deputātu frakcijas vadītājs Olafs Pulks.

Tikšanās laikā deputāti norādīja, ka nav skaidrs, kāpēc Rīgas domes vadība ignorēja iepriekš no Drošības policijas saņemtos brīdinājumus par iespējamām nekārtībām, un atgādināja, ka Rīgas dome citus gadus, kad apdraudējuma līmenis ir bijis zems, 16.marta pasākumus aizliedza, savukārt šogad rīkojusies pretēji.

Deputāti uzskata, ka Rīgas domes rīcība, neņemot vērā Drošības policijas atzinumu un neko nedarot, lai jau iepriekš novērstu konfrontāciju 16.martā, bijusi ciniska provokācija.

"Leģionāriem ir tiesības pieminēt savus kritušos un saskaņā ar likumu darīt to netraucēti. Pašvaldība varēja pārcelt antifašistu pasākumu pie Uzvaras pieminekļa vai vismaz pāris kvartālu tālāk. Pazemojošo situāciju pie Brīvības pieminekļa izraisīja izpilddirektora bezdarbība, un viņam par to jāatbild," uzskata opozīcijas domnieki.

Savukārt Radzevičs trešdien skaidrojis, ka tiesa vienmēr atceļ domes noteiktos aizliegumus, tomēr "Vienotības" frakcijas deputāti uzskata, ka tas ir nepamatoti, jo iespējamais apdraudējums katrā situācijā jāvērtē konkrēti un šoreiz pieteiktā skaņu aparatūra bija jāvērtē kā sevišķi apstākļi.

Radzevičs iepriekš norādījis, ka DP atzinums šogad esot bijis tāds pats kā pērn, taču šogad nolemts pasākumus neierobežot gan tāpēc, ka iepriekšējos divos gados tiesa atcēlusi pašvaldības lēmumus aizliegt visus 16.marta pasākumus, gan arī tāpēc, ka Rīgas domei šogad ar tiesas spriedumu jau vienreiz nācies atvainoties "Daugavas Vanagiem" par pasākumu aizliegšanu 16.martā.

Jautāts, vai nepastāv "zelta vidusceļš" - iespēja noteikt, ka pasākumos nedrīkst izmantot skaņu pastiprinošas ierīces un vairāki pasākumi nedrīkst notikt vienlaicīgi, Radzevičs sacīja, ka pēc būtības tas nozīmētu aizliegumu rīkot pasākumu konkrētā vietā un laikā, un arī to varētu apstrīdēt tiesā.

Kā ziņoja portāls Mixnews, par to, ka pasākumu laikā pie Brīvības pieminekļa netika nodrošināts likumā noteiktais - netraucēta pasākuma norise - nacionālā apvienība VL-TB/LNNK pirmdien valdes un frakcijas ārkārtas sēdē nolēma oficiāli prasīt iekšlietu ministra Riharda Kozlovska (RP) demisiju.

Policijas vērtējumā, 16.marta pasākumi šogad noritējuši nedaudz saspringtākā gaisotnē nekā iepriekšējos gadus.

Foto: mixnews.lv

Komentāri