Jūrmalas domes deputāti prasa pilsētas mēra Trukšņa demisiju (papildināta), Mixnews.lv

Jūrmalas domes deputāti prasa pilsētas mēra Trukšņa demisiju (papildināta)

фото

Politika | 2013. gada 20. martā plkst. 18:06

Pievienota 4.-10.rindkopa

Astoņi Jūrmalas pilsētas domes deputāti trešdien parakstījuši un pašvaldībā iesnieguši iesniegumu par neuzticības izteikšanu Jūrmalas mēram Gatim Truksnim (ZZS). Deputāti pieprasa mēra demisiju, ziņo LETA.

Iesniegumu parakstījuši astoņi no 15 Jūrmalas domes deputātiem - Māris Dzenītis ("Reģionu alianse"), Aigars Tampe (VL-TB/LNNK), Ilmārs Ančāns ("Mūsu zeme"), Arnis Ābelīte ("Tev, Jūrmalai!"), Zigurds Starks, kā arī trīs partijas "Vienotība" deputāti - Juris Visockis, Dzintra Hirša un Iveta Blaua.

Deputātu neuzticības pamatā ir iebildumi par Trukšņa reklamēšanos par nodokļu maksātāju naudu.

Kā pavēstīja Jūrmalas domes deputāts Māris Dzenītis, kolēģu neapmierinātību izraisījušas ne tikai Trukšņa pašreklāmas aktivitātes, uzdodot domes kopīgi paveiktos labos darbus par savējiem, piemēram, savā vārdā sūtot iedzīvotājiem vēstules par nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) atlaidēm. Domnieku uzticību Truksnis zaudējis tāpēc, ka nav spējis paskaidrot arī vairākas it kā pilsētas popularitātes veicināšanai organizētas mārketinga aktivitātes.

Piemēram, Jūrmalas mērs nav varējis izskaidrot, kā izlietoti kampaņai "Jūrmala - sniegavīru kūrorts" paredzētie vairāk nekā 25 000 latu. Dzenītis uzsvēra, ka domes priekšsēdētāju deputāti ievēl no sava vidus un šajā gadījumā Truksnis kā komandas kapteinis ir zaudējis vairākuma uzticību.

Jautājums par Trukšņa atstādināšanu varētu tikt skatīts ceturdien, 21.martā, kad 10:00 paredzēta kārtējā Jūrmalas pilsētas domes sēde.

Savukārt Truksnis šādu deputātu rīcību saista ar viņa kategorisko nostāju jautājumā par "Jūrmalas siltuma" privatizēšanu. Jūrmalas mērs pirms pāris nedēļām uzsvēra, ka uzņēmums netiks atsavināts un pārdots, lai aizsargātu sabiedrības intereses, taču tādējādi viņš, visticamāk, esot aizskāris ļoti lielas intereses - neapmierināts esot palicis gan deputāts Juris Visockis (V), gan Zigurds Starks, kurš tagad ir saistīts ar uzņēmēja, futbola kluba "Jūrmala" prezidenta Aleksandra Bašarina septembrī dibināto partiju "Uz priekšu, Latvija!".

"Arī jūrmalniekiem piešķirtās NĪN atlaides līdz pat 70% esot likušas šķēršļus atsevišķu "investoru" interesēm "pa lēto" izpirkt nodokļu sloga nomocīto jūrmalnieku īpašumus un tos "attīstīt", sacīja Truksnis.

Pēc Trukšņa domām, oponentus vadījusi arī greizsirdība.

"Kā dadzis acī opozīcijai ir fakts, ka no 10 partijām ievēlēto, sadrumstaloto domi man ir izdevies vadīt divarpus gadus un izdarīt daudz labu darbu," sacīja Truksnis un piebilda, ka pa šo laiku izdevies ne tikai ieviest NĪN atlaides, bet arī bezmaksas sabiedrisko transportu, nodrošināt brīvpusdienas skolēniem līdz 6.klasei, piešķirt lielākus pabalstus jaundzimušajiem un politiski represētajiem, kā arī paveikt citus labus darbus.

Kā ziņoja portāls Mixnews, Jūrmalas mērs pēdējā laikā izvērsis dažādas pašreklāmas aktivitātes, piemēram, šā gada nogalē bērniem dalījis bezmaksas cirka biļetes, savukārt pie pilsētas robežas novietots plakāts, kurā Truksnis sveic katru pilsētas iedzīvotāju un viesi.

Pērn jūnijā Jūrmalas mērs izpelnījās plašu kritiku par zelta amata ķēdes iegādi aptuveni 3000 latu vērtībā. Vēlāk gan viņš lūdzis šo summu pa daļām atvilkt no savas algas.

Šajā rudenī Truksnis vēlējās iestāties partijā "Vienotība", taču saņēma atteikumu. Šonedēļ viņš paziņoja, ka iestāsies "Zaļajā partijā" un pašvaldību vēlēšanās startēs kā ZZS saraksta līderis.

Truksnis iepriekš norādīja, ka saskaņā ar tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS veikto pētījumu viņa palikšanu amatā pēc 1.jūnija atbalstot 62% jūrmalnieku.

Foto: mixnews.lv

Komentāri