Dombrovskis apmierināts ar valdības pērn paveikto, deputāti nepiekrīt un kritizē , Mixnews.lv

Dombrovskis apmierināts ar valdības pērn paveikto, deputāti nepiekrīt un kritizē

фото

Politika | 2013. gada 21. martā plkst. 12:15

Iepriekšējā gadā valdība ir paveikusi daudz, taču arī turpmāk ir jāstrādā pie nabadzības un nevienlīdzības mazināšanas, darba vietu radīšanas, reģionu attīstības, valsts administratīvās un ekonomiskās pārvaldības uzlabošanas, uzstājoties Saeimā ar ikgadējo ziņojumu par valdības paveikto, norādīja ministru prezidents Valdis Dombrovskis.

Dombrovskis arī uzsvēra, ka pagājušajā gadā valdība ir aktīvi strādājusi pie tā, lai "krīzes pārvarēšanas faktu Latvijas iedzīvotāji pēc iespējas sajustu savos maciņos". Daļa no šiem pasākumiem tiek īstenota caur nodokļu mehānismiem, samazinot pievienotās vērtības nodokli un iedzīvotāju ienākuma nodokli, kā arī palielinot atvieglojumu par apgādībā esošu personu, skaidroja premjers.

Taču pēc ziņojuma Saeimas debatēs valdības darbu kritizēja gan opozīcijas, gan arī koalīcijas deputāti.

Parlamentārietis Kārlis Krēsliņš (VL-TB/LNNK) debatēs vaicāja, vai Saeimas zemie reitingi nav saistīti ar izpildvaras darba kvalitāti. Viņš pauda skepsi par situāciju, kad koalīcijas padome nosaka, kādi būs izpildvaras lēmumi, un sniedz rekomendācijas, kādā veidā balsot deputātiem.

Tāpat Krēsliņš vaicāja, vai Saeimai nevajadzētu veikt valdības rīcības plāna analīzi un tad to apstiprināt, jo šodien premjers atskaitās par pašu izstrādātā un apstiprinātā plāna izpildi, kas varētu liecināt par interešu konfliktu.

Vairāk pozitīvisma ieskanējās deputāta Gunāra Igauņa (RP) runā, kurš pauda prieku, ka ir paredzēti līdzekļi vairāku nozīmīgu projektu īstenošanai Latgalē. "Beidzot no daudzu gadu runāšanas un solīšanas esam tikuši arī līdz konkrētam rīcības plānam," piebilda deputāts.

Savukārt opozīcijas deputāts Igors Pimenovs (SC) norādīja, ka arī Eiropas Savienības kodolvalstīs samazinās ekonomikas attīstība, un tas var notikt arī Latvijā. Latvijas ekonomikas veiksmei ir savs skaidrojums un par to ir maksāta augsta cena - samazinājies darba vietu skaits, ārpus Latvijas ir emigrējuši ap 300 000 cilvēku un emigrācijas apjoms turpina pieaugt.

Deputāte Daina Kazāka (RP) vērsa uzmanību, ka nevalstisko organizāciju sektors ir uz izdzīvošanas robežas, kā arī akcentēja nepieciešamību meklēt risinājumus bērnu pakļaušanai nabadzībai.

Savukārt deputāte Iveta Grigule (ZZS) sacīja, ka piekrīt ekonomikas ministra Daniela Pavļuta šodien debatēs teiktajām par to, ka pozīcijai ar opozīciju nevajadzētu stīvēties, bet gan darīt vienotu darbu valsts labā. Tomēr šajā parlamentā pozīcija ir "divi vienā", proti, koalīcijai bieži ir savstarpējas nesaskaņas, sacīja Grigule.

Komentāri