Ministrs Kozlovskis atvainojas par troksni 16.marta pasākumos (papildināts), Mixnews.lv

Ministrs Kozlovskis atvainojas par troksni 16.marta pasākumos (papildināts)

фото

Politika | 2013. gada 21. martā plkst. 14:52

Pievienota 7.rindkopa

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (RP) atvainojas tiem, kuriem troksnis 16.marta pasākumos pie Brīvības pieminekļa traucēja īstenot tos mērķus, kāpēc viņi bija ieradušies pie pieminekļa, un kurus šis troksnis aizvainoja, ziņo LETA.

Kozlovskis pēc tikšanās ar "Saskaņas centra" (SC) deputātiem žurnālistiem norādīja, ka saprot situāciju un atvainojas cilvēkiem, kurus aizvainoja troksnis 16.marta pasākumā.

"Šis troksnis, kas tika atskaņots, protams, aizvainoja cilvēkus un bija traucējošs, un šajā sakarā domāju, ka varu atvainoties un gribētu atvainoties tiem, kuriem šis troksnis traucēja tiešām īstenot tos mērķus, kāpēc viņi bija ieradušies pie pieminekļa un aizvainoja viņus," sacīja Kozlovskis.

Vienlaikus viņš arī uzsvēra, ka jārod precīzs tiesisks mehānisms, lai turpmāk šādas situācijas neatkārtotos. Tāpat tas jārod tiem policijas darbiniekiem, kas strādā šādos pasākumos.

SC pagaidām vēl nepieņēma lēmumu par to, kā varētu balsot jautājumā par Kozlovska demisiju.

Nacionālās apvienības (NA) VL-TB/LNNK pārstāvji iepriekš izteicās, ka, iespējams, varētu mainīt savu nostāju, ja Kozlovskis no sirds atvainosies par situāciju 16.martā.

"Visu Latvijai!" sociālajā mikroblogu vietnē "Twitter" pēc ministra atvainošanās raksta: "Taisnīguma uzvara! Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis atvainojas par zaimojošo troksni 16.martā pie Brīvības pieminekļa".

Kā ziņoja portāls Mixnews, NA nolēma pieprasīt iekšlietu ministra Kozlovska demisiju saistībā ar ministra rīcību 16.martā. NA uzskata, ka policijas rīcība, "pieļaujot latviešu leģionāru klaju zaimošanu pie Brīvības pieminekļa, bija nepieļaujams notikums, kas nekad vairs nedrīkst atkārtoties".

Savukārt Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V) iepriekš uzsvēra, ka partneri aicināja VL-TB/LNNK šādu pieprasījumu nevirzīt, jo tas ir tiešs koalīcijas līguma pārkāpums. Dombrovskis vairījās konkrēti atbildēt uz jautājumiem par šādas situācijas sekām, vien norādīja, ka tas būšot tālāko politisko konsultāciju jautājums.

Valdības vadītājs arī norādīja, ka NA rīcība apgrūtina koalīcijas un valdības turpmāko darbu.

Saeimas ārkārtas sēde, kurā tiks skatīts jautājums par Kozlovska demisijas pieprasījumu, notiks pirmdien, 25.martā.

Foto: mixnews.lv

Komentāri