Rosina aizliegt PSRS un nacistiskās Vācijas simboliku arī svētku un izklaides pasākumos, Mixnews.lv

Rosina aizliegt PSRS un nacistiskās Vācijas simboliku arī svētku un izklaides pasākumos

фото

Politika | 2013. gada 22. martā plkst. 10:38

Koalīcijas pārstāvji iesnieguši likuma grozījumus, kas paredz aizliegumu izmantot bijušās PSRS, Latvijas PSR un nacistiskās Vācijas simboliku attiecināt arī uz publiskiem izklaides, svētku, piemiņas, sporta un atpūtas pasākumiem.

Arī "Vienotības" Saeimas frakcijas deputāti parakstījušies par šī likumprojekta iesniegšanu, informēja politiskā spēka preses sekretāre Laila Timrota.

Deputāti rosina liegt publisku pasākumu dalībniekiem veikt darbības, kas vērstas pret Latvijas neatkarību, izteikt priekšlikumus par Latvijas valsts iekārtas vardarbīgu grozīšanu, aicināt nepildīt likumus, sludināt vardarbību, naidu, klaju nacisma, fašisma vai komunisma ideoloģiju, veikt kara propagandu, kā arī slavēt vai aicināt izdarīt noziedzīgus nodarījumus un citus likumpārkāpumus, izmantot bijušās PSRS, Latvijas PSR un nacistiskās Vācijas karogus, ģerboņus, himnas un simboliku, kā arī rīkoties tādā veidā, kas rada draudus pasākuma dalībnieku vai citu personu drošībai un veselībai.

Likuma grozījumu mērķis ir nepieļaut iespēju izmantot publiskus pasākumus sabiedrības šķelšanai, kā arī ierobežot radikālu un naidu vairojošu uzskatu izplatīšanu sabiedrībā, uzsver iniciatīvas autors, Saeimas deputāts Andrejs Judins (V).

Pašreiz liegums vērsties pret Latvijas valsti vai izmantot PSRS simboliku attiecas uz likumā "Par sapulcēm, gājieniem un piketiem" ietvertajiem pasākumiem. Tomēr šie ierobežojumi nav attiecināmi uz izklaides, svētku, piemiņas, sporta un atpūtas pasākumiem, norāda Timrota.

Foto: rus.ruvr.ru

Komentāri