Aiz slēgtām durvīm spriedīs par "Hipotēku bankas" pārdošanas gaitu, Mixnews.lv

Aiz slēgtām durvīm spriedīs par "Hipotēku bankas" pārdošanas gaitu

фото

Politika | 2013. gada 24. martā plkst. 13:37

26.martā, valdība slēgtajā sēdes daļā uzklausīs informatīvo ziņojumu par VAS "Latvijas Hipotēku un zemes banka" ("Hipotēku bankas") komercdaļas pārdošanas stratēģijas ieviešanas gaitu, ziņo "Nozare.lv"

Jautājums tiks skatīts aiz slēgtām durvīm. Ziņojums patlaban nav publiski pieejams.

Iepriekš tika plānots, ka lēmums par vēl nepārdotajām bankas komerciālā segmenta daļām varētu tikt pieņemts šā gada pirmajā ceturksnī.

"Hipotēku bankas" komercdaļas tiek pārdotas, jo valdība 2009.gadā nolēma, ka līdz 2013.gada beigām tiks pārtraukta "Hipotēku bankas" komercdarbība, lai nākotnē koncentrētos tikai uz attīstības institūcijas uzdevumiem. Valdība otrdien slēgtā sēdē uzklausīs arī informatīvo ziņojumu par vienotās attīstības finanšu institūcijas izveidi.

Kā ziņots, pērnvasar tika noslēgti līgumi par četru "Hipotēku bankas" komercdaļas pakešu pārdošanu. "Swedbank" iegādājās "Hipotēku bankas" komercdaļas paketes, kurās ir privātpersonu un juridisko personu komercaizdevumi, norēķinu un noguldījumu pakalpojumi. SIA "Swedbank līzings" iegādājās SIA "Hipolīzings". Savukārt pensiju 2.līmeņa plānu pārvaldīšanas paketi iegādājās "SEB Wealth Management".

Finanšu ministrijas Komunikācijas nodaļas vadītājs Aleksis Jarockis biznesa portālu "Nozare.lv" iepriekš informēja, ka pārdošanas rezultāts tām "Hipotēku bankas" komerciālā segmenta daļām, par kurām jau panākta vienošanās ar pircējiem, tiek lēsts 21-26 miljonu latu robežās zem aktīvu bilances vērtības.

Kopējais "Hipotēku bankas" komercdaļas pārdošanas process vēl nav pabeigts un kopējais visas komercdaļas pārdošanas rezultāts nav zināms, jo nav pieņemts lēmums par vēl nepārdotajām komerciālā segmenta daļām. Patlaban turpinās sarunas ar atlikušo komercdaļu potenciālajiem pircējiem.

Pērn oktobrī valdības piesaistītā konsultāciju uzņēmuma valdes loceklis Mārtiņš Krūtainis informēja, ka ar potenciālajiem pircējiem turpinās sarunas par "Hipotēku bankas" komercdaļas paketi, kas ietver kredītus nekustamo īpašumu attīstītājiem, bet atsevišķu paketi veido slikto aktīvu izstrādes kompānija "HipoNIA".

Foto: no vietnes nozare.info, AFP/Scanpix

Komentāri