SC un GKR piesaka Rīgas domes vēlēšanu sarakstu, līderi - Ušakovs un Ameriks, Mixnews.lv

SC un GKR piesaka Rīgas domes vēlēšanu sarakstu, līderi - Ušakovs un Ameriks

фото

Politika | 2013. gada 6. aprīlī plkst. 12:53

Partijas "Saskaņas centrs" (SC) un "Gods kalpot Rīgai" (GKR) Rīgas domes vēlēšanām pieteikuši 63 kandidātus, kā saraksta pirmais numurs izvirzīts Rīgas mērs Nils Ušakovs (SC), bet otrais numurs - vicemērs Andris Ameriks (GKR), ziņo LETA.

Sestdien Rīgas Stradiņa universitātē tika prezentēta kopīgā SC un GKR darba programma 2013. līdz 2017.gadam un kopīgo deputātu kandidātu saraksts.

"Mēs esam kļuvuši par pašvaldības modes noteicējiem Rīgā," sacīja Ušakovs, uzsverot, ka pirms tam Rīgā neviens nav zinājis, ko nozīmē vārdi brīvbiļete, Jāņi krastmalā, jauni parki vai rekordliels tūristu skaits. Šādu mērķi izdevies sasniegt, pateicoties lieliskajai komandai, kurā nav konfliktu.

Ušakovs uzsvēra, ka SC un GKR Rīgas domes vēlēšanu programmā atspoguļotas konkrētas, nevis revolucionāras lietas un doti tikai tādi solījumi, kurus ir iespējams izpildīt.

Arī Ameriks uzsvēra, ka savstarpējās attiecības starp partijām apliecina, ka partijas ir gatavas strādāt kopā, lai īstenotu savu programmu. Sadarbība, pēc vicemēra teiktā, notiek bez "histērijām", "netīrās veļas mazgāšanas" un "dunčiem mugurās". "Četrus gadus Rīgā ir valdījis miers, stabilitāte uz izaugsme," uzsvēra Ameriks. Viņš noliedza, ka Rīga būtu nokļuvusi "Maskavas spalvainajās rokās". "Mēs esam par saticību un mieru starp Latvijas tautām," uzsvēra vicemērs.

Ameriks norādīja, ka cilvēki, kuri kandidēs no SC un GKR saraksta, ir drosmīgi, jo viņiem būs jāsaskaras ar oponentu "melnajām kampaņām", kuras šoreiz priekšvēlēšanu kampaņā ir īpaši izteiktas. Rīgas vicemērs sacīja, ka pašreizējā Rīgas domes koalīcija vēlēšanās vēlas iegūt vairāk nekā pusi vietu pašvaldībā, kam būšot simboliska nozīme visas valsts mērogā.

Kā nākamie SC un GKR saraksta kandidāti Rīgas domes vēlēšanās aiz pirmajiem diviem līderiem izvirzīts nodibinājuma "Rīgas Tūrisma attīstības birojs" valdes loceklis Maksims Tolstojs (SC), Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Eiženija Aldermane (GKR), Rīgas Ziemeļu izpilddirekcijas izpilddirektors Sergejs Hristoļubovs (SC), Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejas priekšsēdētājs Dainis Turlais (GKR), SC Rīgas domes deputātu frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Mihails Kameņeckis (SC), GKR Rīgas domes deputātu frakcijas priekšsēdētājs Vjačeslavs Stepaņenko (GKR), arodbiedrības LABA priekšsēdētājs Raimonds Gailis, Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejas priekšsēdētājs Vadims Jerošenko (SC) un Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejas priekšsēdētājs Vadims Baraņņiks (SC).

Starp SC un GKR kandidātiem uz Rīgas domes vēlēšanām atrodama arī bijusī veselības ministre, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionāra "Latvijas Infektoloģijas centrs" galvenā ārste Baiba Rozentāle, Rīgas 80.vidusskolas direktore Anna Vladova, SIA "Rīgas pilsētbūvnieks" valdes priekšsēdētājs Andrejs Požarnovs, Solomatina acu rehabilitācijas un redzes korekcijas centra vadošais speciālists Igors Solomatins, bijusī Rīgas domes deputāte, regates "The Tall Ships Races 2013" Rīgas posma direktore Sarmīte Pīka, Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes profesore Ausma Cimdiņa, Rīgas Grebenščikova vecticībnieku draudzes baznīcas kompleksa apsaredzes priekšnieks Vikentijs Bahilovs, Rīgas Klasiskās ģimnāzijas direktors Romāns Alijevs, informācijas tehnoloģiju speciālists, uzņēmējs, vicemēra Amerika dēls Agris Ameriks, Rīgas domes Īpašumu departamenta direktors Oļegs Burovs un Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieka padomnieks Ivo Kiršblats.

Programmā izvirzīti desmit prioritārie virzieni - sociālā atbildība, ģimenes un bērni, vide, ceļi un transports, svētki, kultūra, piemiņa, mūsu mājas, ekonomikas attīstība, drošība ielās, pieejama pilsēta un stabilas finanses.

Starp priekšvēlēšanu solījumiem iekļauti tādi kā saglabāt nemainīgus visus pašreizējos pabalstus un atbalsta formas, ieskaitot brīvbiļetes, sociālo dienestu padarīt modernāku un pieejamāku, kā arī darbspējīgiem pabalstu saņēmējiem piedāvāt jaunas programmas sociālajai rehabilitācijai. Plānots uzlabot poliklīniku infrastruktūru un vides pieejamību, kā arī pievērsties ēku energoefektivitātei.

Līdz 2017.gadam plānots samazināt dzīvokļu rindu, piešķirot vēl vismaz 3000 dzīvokļus gan jaunceltnēs, gan pārbūvētajās kopmītnēs, kā arī remontējot atsevišķus dzīvokļus. Tāpat SC un GKR sola jaunajām ģimenēm un bērniem piedāvāt īrēt jaunus mājokļus par maksu, ko daļēji dotē pašvaldība. Līdz 2017.gadam tiek solīts ieviest bērnudārzos un skolās līdz 4.klasei brīvpusdienas bērniem no trūcīgām un maznodrošinātām ģimenēm, kā arī no daudzbērnu ģimenēm. Tāpat plānots noteikt nekustamā īpašuma atvieglojumus arī ģimenēm ar diviem bērniem.

Jaunajā sasaukumā SC un GKR sola kā prioritāti izvirzīt skolu modernizāciju un līdz 2017.gadam iegādāties jaunus datorus 25 skolām. Vienlaikus skolās tiks sākts ieviest brīvas pieejas bezvadu internetu.

Tāpat līdz 2017.gadam tiek solīts izveidot trīs jaunus bērnudārzus un turpināt atvērt jaunas grupas skolās, tādējādi nodrošinot vismaz 950 jaunas vietas. "Ņemot vērā, kā attīstās sadarbība ar privātajiem bērnudārziem, varam plānot, ka jaunajā sasaukumā bērnudārzu rindu problēma tiks atrisināta," teikts priekšvēlēšanu programmā.

Attiecībā uz sporta jomu SC un GKR sola Ziepniekkalnā - starp Staburaga, Tīruma un Misas ielu - uzbūvēt jaunu daudzfunkcionālu vieglatlētikas manēžu. Vecmīlgrāvī, Bolderājā, Latgales priekšpilsētā tiks atvērtas vingrošanas zāles ar vienkāršiem trenažieriem un to apmeklēšanas tarifus dotēs pašvaldība. Tāpat jaunajā sasaukumā tiek solīts turpināt darbu pie pludmaļu labiekārtošanas, ierīkojot jaunus bērnu laukumus, sporta objektus un papildus autostāvvietas.

Politisko spēki sola veikt veikt vērienīgus remontdarbus iekšpagalmos. Šogad tiks izremontēti vairāk nekā 20 iekškvartāli, 2014.gadā iekšpagalmi tiks remontēti Ķengaragā, Juglā, Vecmīlgrāvī, Ziepniekkalnā, Mežciemā un Bolderājā, savukārt 2015.gadā - Sarkandaugavā, Teikā, Pārdaugavā un Čiekurkalnā. Līdz 2017.gadam plānots sakārtot iekškvartālus atlikušajos mikrorajonos.

Tiek solīti arī vērienīgi darbi Rīgas parkos un atpūtas vietās, piemēram, Rīgas Zoodārzā iecerēts izveidot ekspozīciju "Āfrikas savanna".

Tāpat līdz 2017.gadam Rīgā plānots uzstādīt 400 jaunus LED gaismekļus. Atsevišķās vietās - Vecmīlgrāvī, Mangaļsalā, Vecāķu un Šampētera apkaimēs - plānots pilnībā pāriet uz LED apgaismojumu.

Līdz 2017.gadam tiek solīts uzbūvēt pārvadu pāri dzelzceļam Sarkandaugavā, pabeigt Austruma maģistrāles pēdējo posmu pie Ieriķu ielas, uzbūvēt pārvadu pāri dzelzceļam starp Imantu un Zolitūdi.

Jaunajā sasaukumā tiek solīts paplašināt jau iecienīto svētku un to norises vietu skaitu. Tiek solīti uzlabojumi arī Rīgas Centrāltirgū, uzlabojumi dažādos kultūras objektos, darbs pie tūristu piesaistīšanas un tūristu pakalpojumu kvalitātes paaugstināšanas, solīta pilna apjoma patrulēšana dažādās Rīgas vietās līdz 2017.gadam. Kā galvenās prioritātes attiecībā uz Rīgas brīvostu norādītas: "Saglabāt līderpozīcijas Baltijas valstu ostu starpā, nodrošināt apstākļus jaunu darba vietu radīšanai un aktīvi strādāt, lai uzlabotu vides un dzīves kvalitāti pie ostas dzīvojošajiem rīdziniekiem.”

SC un GKR sola turpināt organizēt latviešu valodas bezmaksas kursus.

Tāpat izteikti vēl citi daudzi solījumi.

Komentāri