Rīgai plaša atpazīstamība visā pasaulē, Mixnews.lv

Rīgai plaša atpazīstamība visā pasaulē (1)

фото

Rīga 2014 | 2014. gada 7. janvārī plkst. 20:51

Tuvojoties Eiropas kultūras galvaspilsētas gada atklāšanas pasākumiem, darbu sācis Rīga 2014 Preses centrs, kurā masu mediju pārstāvji no otrdienas, 7.janvāra, var saņemt akreditācijas kartes.

Darbam, atspoguļot Eiropas kultūras galvaspilsētas programmu, jau patlaban akreditējušies vairāk nekā 300 mediju pārstāvji un katru dienu tiek saņemti jauni pieteikumi gan no ārvalstu, gan pašmāju medijiem. Akreditācija mediju pārstāvjiem nodrošina iespēju apmeklēt Rīga 2014 pasākumus un atbalstu Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas atspoguļošanai.

Būtiski atzīmēt, ka darbs ar ārvalstu medijiem gaidāms ne tikai 2014.gadā atspoguļojot programmas notikumus, bet pamati tam likti īstenojot starptautisko komunikāciju jau 2012. un 2013.gadā. Pagājušā gada laikā kopumā ārvalstu medijos tapušas vairāk nekā 350 reportāžas par gaidāmo Eiropas kultūras galvaspilsētas gadu, tostarp TV un radio sižeti ietekmīgākajos pasaules un Eiropas medijos.

Rīgas kļūšana par Eiropas kultūras galvaspilsētu un notikumu māksliniecisko programma atzinīgi novērtējuši tādi ASV mediji kā "The Huffington Post", "The Chicago Tribune" un "Fox News". Rīgā viesjušies "The Independent" un "The Daily Telegraph" no Apvienotās Karalistes, kā arī "BBC Russia" un "Kommersant". Arī visi nozīmīgākie Vācijas mediji ir akcentējuši Rīgas īpašo titulu 2014. gadā un uz atklāšanas pasākumiem Vācijas televīzijas ARD un CTF Rīgā ieradīsies atkārtoti. Rīga iekļuvusi arī tādu plaši zināmu ceļvežu ieteikumu topos kā "Nathional Geographic" un "Lonely Planet".

Lielu interesi par Rīgu kā Eiropas kultūras galvaspilsētu izrāda ārvalstu mediji un akreditācijas pieteikumi saņemti no jau 26 valstīm, tostarp, no Vācijas, Austrijas, Zviedrijas, Ķīna, Ukrainas, Itālijas, Īrijas, Japānas, Francijas, Krievijas, Baltkrievijas, Brazīlijas, Nīderlandes, Azerbaidžānas, ASV, Dānijas, Portugāle, Turcija, Lielbritānija, Somija, Igaunija, Lietuva, arī no Brazīlijas, Togo un Etiopijas.

Komentāri 1
Tomerpirms 5 gadiem
uz savas adas izbaudiju, ka Viduseiropa Latviju zin daudz labak, neka Rigu.Vienmer jaskaidro, kur ta Riga atrodas, ka saku par Rigu.Un ka ta neatrodas krievija.