Aicina pārreģistrēties dalībai akcijā Grāmatu draugu ķēde, Mixnews.lv

Aicina pārreģistrēties dalībai akcijā Grāmatu draugu ķēde

фото

Rīga 2014 | 2014. gada 8. janvārī plkst. 15:59

Akcijas "Gaismas ceļš - Grāmatu draugu ķēde" dalībnieki tiek aicināti pārreģistrēties un atkārtoti apstiprināt savu dalību pasākumā, kas esot nepieciešams, lai nodrošinātu veiksmīgu un organizētu norisi.

Šī akcija būs viens no Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas atklāšanas notikumiem. Tajā no rokas rokā tiks nodotas grāmatas no Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) vecās ēkas uz jauno mūsdienīgo celtni Daugavas otrā krastā - Gaismas pili.

Kā aģentūru LETA informēja nodibinājuma "Rīga 2014" sabiedrisko attiecību programmas vadītājs Mārtiņš Drēģeris, ikviens, kurš līdz šim ir pieteicies akcijai "Gaismas ceļš - Grāmatu draugu ķēde", tiek lūgts atkārtoti apstiprināt savu dalību pa tālruni 67037969, mobilo tālruni 29357445 vai e-pastu "kede@riga2014.org", lai precizētu ierašanās laiku un vietu. Reģistrēties akcijai varēs līdz 16.janvārim.

Ņemot vērā ieilgušo klusumu no akcijas rīkotāju puses, pašu akcijas dalībnieku vidū bija sākušas izplatīties runas, ka Grāmatu draugu ķēde varētu būt atcelta. Kāda akcijai piereģistrēta dalībniece aģentūrai LETA stāstīja, ka satraukums radies, jo pasākuma datums tuvojas, bet potenciālie grāmatu pārnesēji nav saņēmuši nekādu informāciju, kur precīzi viņiem būtu jāierodas un kā notiks grāmatu padošana. Aktīvistu forumos tika spriests, ka akcija varētu būt atcelta, jo jaunajā LNB ēkā vēl īsti nav mēbeļu, kurās grāmatas izvietot.

Katram no astoņiem posmiem būs noteiktas pulcēšanās vietas, kurās katrs dalībnieks saņems dalībnieka atšķirības zīmi un, sekojot koordinatoru norādēm, ieņems vietu Grāmatu draugu ķēdē.

Lai Eiropas kultūras galvaspilsētas atklāšanas nedēļas pasākumu laikā rīdzinieki un pilsētas viesi pēc iespējas mazāk izjustu sabiedriskā transporta kustības izmaiņas, ir precizēti daži no akcijas maršruta posmiem. Pirmais posms būs Vērmanes dārzs, otrais - Merķeļa iela, trešais - Brīvības bulvāris, ceturtais - Kaļķu iela. Piektajā posmā grāmatu ķēde virzīsies no Kaļķu ielas uz Kungu ielu, savukārt sestajā posmā ķēde virzīsies pa 11.novembra krastmalu, septītajā posmā - pāri Akmens tiltam. Astotais posms būs Akmens tilts pie Gaismas pils.

Akcija "Gaismas ceļš - Grāmatu draugu ķēde" notiks pēc desmit dienām, 18.janvārī. Akcija sāksies plkst.12 un ilgs līdz vēlai pēcpusdienai. Drēģeris stāstīja, ka grāmatu pārvietošana būs simboliska. Akcijā pārvietotās grāmatas novietos Gaismas pils Tautas grāmatu plauktā, kas ir ātrija veida piecu stāvu "plaukts". Aiz stikla vieta esot apmēram 21 000 grāmatu.

Komentāri