Interese par Rīga 2014 tupina pieaugt; Atklāšanu apmeklēs augsti viesi, Mixnews.lv

Interese par Rīga 2014 tupina pieaugt; Atklāšanu apmeklēs augsti viesi

фото

Rīga 2014 | 2014. gada 13. janvārī plkst. 13:56

Eiropas kultūras galvaspilsētas atklāšanā, kas Rīgā norisināsies no 17.līdz 19.janvārim, ir gaidāmi daudzi ārvalstu viesi no visas pasaules. Arī pasaules masu mediju interese par Rīgu kā Eiropas kultūras galvaspilsētu turpina pieaugt.

Savu dalību "Rīga 2014" atklāšanas pasākumos ir apstiprinājuši Lietuvas Republikas prezidente Daļa Gribauskaite (Dalia Gribauskaite) un Lietuvas Republikas parlamenta spīkere Loreta Graužiniene (Loreta Graužiniene), Eiropas Savienības izglītības, kultūras, daudzvalodības un jaunatnes komisāre Andrula Vasiliu (Androulla Vasiliou), Eiropas Savienības attīstības un humanitārās palīdzības komisārs Andris Piebalgs, Irānas Islāma Republikas viceprezidents un Irānas kultūras mantojuma un tūrisma organizācijas vadītājs Mohameds Ali Nadžafi (Mohammad Ali Najafi), Igaunijas Republikas parlamenta spīkere Erna Ergma, Zviedrijas Karalistes Riksdāga spīkers Pērs Vesterbergs (Per Westerberg) un Zviedrijas Karalistes kultūras ministre Lena Adelsohna Liljerotha (Lena Adelsohn Liljeroth), kā arī Luksemburgas Lielhercogistes premjerministrs Ksavjē Betels (Xavier Bettel).

"Rīga 2014" atklāšanas pasākumus apmeklēs arī daudzu ārvalstu pilsētu vadītāji un pilsētu delegācijas, it īpaši bijušo un topošo Eiropas kultūras galvaspilsētu vadība. Savu dalību ir apstiprinājuši - otras 2014.gada Eiropas kultūras galvaspilsētas Ūmeo pilsētas vadītāja Marija Luīze Ronmarka (Marie-Louise Rönnmark), Erevānas pilsētas mērs Tarons Margarians (Taron Margaryan), Essenes pilsētas mērs Reinhards Pafs (Reinhard Paß), Kauņas pilsētas mērs Andrius Kupčinskis (Andrius Kupčinskas), Norčēpingas pilsētas vadītāja Eva Andersone (Eva Andersson), Pēčas pilsētas mērs Zolts Pava (Zsolt Páva) no Ungārijas, Pleskavas pilsētas mērs Ivans Tsetserskis (Ivan Tsetserskyi), Pori pilsētas vadītāja Aino Maija Lukonena (Aino-Maija Luukkonen) no Somijas Republikas, Rostokas pilsētas mērs Rolands Metlings (Roland Methling), Viļņas pilsētas mērs Artūrs Zoks (Arturas Zuokas). Rīgā ieradīsies arī Bordo, Brēmenes, Budapešatas, Dallasas, Florences, Gimarešas, Helsinku, Kišiņevas, Pilzenes, Maskavas, Minskas, Stokholmas, Tallinas, Tartu, Varšavas, Vīnes un Zagrebas pilsētu delegācijas.

Rīgā ieradīsies kultūras ekspertu pārstāvji - bijušo, esošo un topošo Eiropas kultūras galvaspilsētu rīkotāji, ES-Japānas kultūras fonda ģenerālsekretārs Šugi Kogi (Shugi Kogi) un Pasaules koru olimpiādes delegācija.

Turpina pieaugt arī ārvalstu mediju interese, jo Eiropas kultūras galvaspilsētas atklāšanu vēlas atspoguļot žurnālisti no vairāk nekā 30 valstīm, piemēram, ASV, Spānijas, Turcijas, Portugāles, Zviedrijas, Ķīnas, Ukrainas, Itālijas, Īrijas, Japānas, Francijas, Krievijas, Baltkrievijas, Brazīlijas, Nīderlandes, Azerbaidžānas, Dānijas, Lielbritānijas, Somijas, Igaunijas, Lietuvas, Brazīlijas, Togo un Etiopijas. Ļoti lielu interesi par Rīgu izrāda lielākie masu mediji no Vācijas.

Foto:Kaspars Gerda

Komentāri