Sestdien Centrāltirgū tiks atvērts Izdzīvošanas komplekts, Mixnews.lv

Sestdien Centrāltirgū tiks atvērts Izdzīvošanas komplekts

фото

Rīga 2014 | 2014. gada 14. janvārī plkst. 16:44

Sestdien, 18.janvārī, Laikmetīgās mākslas centrs Rīgas Centrāltirgus Sakņu paviljonā aicina kairināt iztēli par 2014.gada notikumiem Eiropas kultūras galvaspilsētas tematiskajā līnijā "Izdzīvošanas komplekts".

Starp āboliem, burkāniem un bietēm visas dienas garumā (10.00-17.00) tirgus apmeklētāji varēs atrast citus pakalpojumus - Aijas Bley portretu darbnīca piedāvās fotoportretus kopā ar izskatīgākajiem dārzeņiem; viesus uzņems, paviljonā un radio viļņos skanēs Radio NABA Sakņu paviljona studija, savukārt laboratorijā "Sakņu mežs" būs iespēja uz sakņu bungām iespēlēt savu ritma partiju.

Vēršot skatienu augstāk, varēs vērot desmit mākslinieku - Gundegas Evelones, Lauras Prikules, Ernesta Kļaviņa, Mārtiņa Zuša, TV Maskava, Sabīnes Moores, Klāva Upaciera, Kates Krolles, Romana Korovina un Ineses Vēriņas videodarbus, kas tapuši, iedvesmojoties no dadaisma manierē cenzētiem Rīga2014 norišu aprakstiem.

Izdzīvošanas komplekta atvēršana from lcca.lv on Vimeo.

Notikumu programma

10.00-17.00

Radio NABA studija

Radio NABA - radiostacija, kura jau 12. gadu piedāvā iesēju spēlēt, klausīties, dzīvot, domāt un runāt, nesekojot tirgus un komercijas likumiem. Kaut arī vairākkārt draudējušas NABAs ēras beigas, tā līdz šim vienmēr izrādījusies nemirstīga. NABAs Sakņu paviljona studijā - neierasti viesi jau ierastos raidījumos Bronhīts, Ej apskrieties, Zinātnes vārdā u.c. Pieradinātās mūzikas laboratorija "Sakņu mežs". Ohmtek, TV Maskava. Mūziķu Ohmtek un TV Maskava izveidota laboratorija, kurā skaņu kompozīcijas tiek veidotas, izmantojot tirgus vidē esošās vibrācijas, skaņas un trokšņus, tos radot, ierakstot, slāņojot. Laboratorijā skaņas tiek izvilinātas arī no dārzeņiem, tirgus apmeklētāji uz dārzeņu bungām varēs iespēlēt savu ritma partiju.

Aijas Bley portretu darbnīca

Sakņu paviljonā iekārtotajā salonā tiek aicināti mākslinieces uzrunāti tirgus apmeklētāji un pārdevējas, fotografēšanās mirklim atgriežot tā īpašo vērtību - fotgrafēšanās kļūst par sarunu, spēli, piedzīvojumu. Portretu darbnīcas modeļi prom dodas ar jauno salonfotogrāfiju rokās.

Video programma IESKATS

Kultūrtelpa jau labu laiku ir sildīta ar ziņu - kultūras galvaspilsētas gads tuvojas! "2014" ir kļuvis par maģisku mantru, bet kurš no mums īsti zina, ko tas nesīs? Un vai tas ir jāzina? Varbūt tas, ko iespējams skaidri un izsmeļoši izstāstīt, jau ir noticis, palicis tekstā? 18. janvārī tā vietā, lai stāstītu par gaidāmajām norisēm, piedāvājam kairināt iztēli.

Deviņi mākslinieki saņēma "Izdzīvošanas komplekta" norišu aprakstus, dadaistiski cenzētus tiktāl, ka tie atklāj vien nedaudz - pašu maliņu vai centru, dažkārt saistvielu, tā rosinot māksliniekus izveidot savu vīziju. Tā tapusi videoprogramma IESKATS, kas vilina uz 2014. gadu, bet neizstāsta to, aicinot atklāt pašiem.

Gundega Evelone, Laura Prikule, Ernests Kļaviņš, Mārtiņš Zutis, TV Maskava, Sabīne Moore, Klāvs Upaciers, Kate Krolle, Romans Korovins, Inese Vēriņa.

14.00

Platons Buravickis + Sabīne Moore

Sakņu paviljonā notiks jaunā komponista Platona Buravicka elektroniskā skaņdarba "Pasaules – Visums. Vertikāles - Horizontāles" pirmatskaņojums. Jaundarbs tapis, rēķinoties ar Sakņu paviljona akustiku un ikdienas trokšņiem. Tā ir trīsdesmit minūšu ilga elektroakustiska poēma, kas stāsta par dvēseles un apkārtējas pasaules mijiedarbību ar visumu vertikālā un horizontālā dimensijā. Skaņdarbu papildinās mākslinieces Sabīnes Moores video.

17.00

Gas of Latvia + Katrīna Neiburga/Zane Raudiņa

Gas of Latvia ir plaša diapazona elektroniskās mūzikas projekts. GAS OF LATVIA 1996. gadā dibināja mūziķis un skaņas dizainers Andris Indāns. Sākotnējais skaņas diapazons aptvēra elektroakustiskus eksperimentus ambient, industrial, dub, downtempo frekvencēs. Mūsdienās projekta radošās izpausmes paplašinās multimediju virzienā. Izdoti vairāki albumi, piedzīvotas daudz publiskās performances. Gas of Latvia uzstāšanos papildinās Katrīna Neiburgas un Zanes Raudiņas video, kas tapis pētot Rīgas mazdārziņu džungļu

Komentāri