Grāmatu draugu ķēdei reģistrējušies vairāk nekā 14 000 cilvēku, Mixnews.lv

Grāmatu draugu ķēdei reģistrējušies vairāk nekā 14 000 cilvēku

фото

Rīga 2014 | 2014. gada 17. janvārī plkst. 19:15

Akcijai "Gaismas ceļš - Grāmatu draugu ķēde" pašlaik reģistrējušies 14 600 cilvēki, aģentūrai LETA pastāstīja nodibinājuma "Rīga 2014" sabiedrisko attiecību programmas vadītājs Mārtiņš Drēģeris.

Akcijas koordinatori vēl joprojām sazvanās ar Grāmatu draugu ķēdes dalībniekiem, precizējot viņu dalību akcijā, tāpēc kopējais dalībnieku skaits vēl var palielināties. Drēģeris atzina, ka akcijai reģistrējušās arī valsts un pašvaldības institūciju, uzņēmumu un kultūras organizāciju kolektīvi, aktualizējot saliedētības un vienotības ideju arī savu kolektīvu iekšienē.

Drēģeris norādīja, ka Grāmatu draugu ķēdē piedalīsies deju studija "Dzirnas", "Lattelecom" kolektīvs, "Zvaigzne ABC" kolektīvs, vairāku koru kolektīvi, arī Leļļu teātra darbinieki kopā ar lellēm. Akcijai reģistrējušies arī Saeimas darbinieki, deputāti, hokeja klubs "Dinamo Rīga". Drēģeris pauda, ka šajā pasākumā varēs redzēt to, kā kultūra vieno cilvēkus.

Drēģeris norādīja, ka akcijas laikā nekādus pārsteigumus negaida. Katram Grāmatu draugu ķēdes posmam esot savs koordinators, kurš pulcēs cilvēkus un vedīs viņus uz akcijas norises posmiem.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka akcija "Gaismas ceļš - Grāmatu draugu ķēde" maršruts ir sadalīts astoņos posmos. Pirmais posms atradīsies Vērmanes dārzā, kur notiks arī dalībnieku pulcēšanās šim posmam. Otrajam posmam "Merķeļa iela" pulcēšanās notiks Latvijas Universitātē (LU), kurā ieeja būs no Arhitektu ielas.

Brīvības ielas posmam dalībnieki tiksies pie LU galvenās ieejas, kur ieeja ir no Raiņa bulvāra puses. Kaļķu ielas posma pulcēšanās vieta būs Lielā ģilde, Amatu ielā 6. Piektajam posmam "Kaļķu iela/Kungu iela" akcijas rīkotāji aicina pulcēties Svētā Pētera baznīcā, savukārt sestajam posmam "11.novembra krastmala" dalībniekiem būs jāpulcējas Rīgas Valsts 3.ģimnāzijā, Grēcinieku ielā 10.

Septītajam Grāmatu draugu ķēdes posma - "Akmens tilts" - dalībniekiem būs jāpulcējas Rīgas Tehniskajā universitātē. Pēdējais posms būs "Akmens tilts pie Gaismas pils", kuram dalībniekus aicina tikties Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejā.

Katrā posmā dalībniekam paredzēts darboties 30 minūtes. Izņēmums ir Vērmanes dārzs, kurā dalības laiks ir 15 minūtes.

Pie katras pulcēšanās vietas atradīsies norāde un akcijas koordinatori, kuri būs atpazīstami pēc īpaša "Rīga 2014" apģērba - dzeltenas šalles un cepures.

Katra grāmata, kas no rokas rokā tiks padota akcijā "Gaismas ceļš - Grāmatu draugu ķēde", būs īpaši sagatavota - atputekļota un ievalcēta. Bibliotēkas īpaši sagatavotās grāmatas ir pietiekamā skaitā, lai akcija varētu norisināties vairākas stundas, tādēļ akcijas dalībniekiem savas grāmatas nav jāņem līdzi.

Akcijas rīkotāji aicina dalībniekus ģērbties atbilstoši laika apstākļiem, kas ļaus pilnīgāk izbaudīt un piedalīties Eiropas kultūras galvaspilsētas atklāšanas pasākumos pilsētā.

"Gaismas ceļš" būs centrālais Eiropas kultūras galvaspilsētas gada atklāšanas notikums. Tā laikā pirmo reizi apmeklētājiem durvis vērs jaunā Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēka. Akcija sāksies pl.12:00 un ilgs līdz vēlai pēcpusdienai.

Foto: Kaspars Garda, Rīga 2014

Komentāri