Rīga 2014 atklāšana: Sestdien Rīgas Centrāltirgū notiek programmas degustācija, Mixnews.lv

Rīga 2014 atklāšana: Sestdien Rīgas Centrāltirgū notiek programmas degustācija (1)

фото

Rīga 2014 | 2014. gada 18. janvārī plkst. 08:05

"Rīga 2014" atklāšanas pasākumos 18.janvārī Rīgas Centrāltirgū un Rīgas Starptautiskajā autoostā varēs gūt ieskatu Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas tematiskajās līnijās, iejusties turpmākā gada laikā gaidāmo pasākumu atmosfērā un nobaudīt tradicionālo tirgus piedāvājumu.

Zivju paviljons - tematiskā līnija "Dzintara ādere"

фото

Baltijas jūra ieskalos savu dzintaru Zivju paviljonā, kur visu dienu saimniekos Marta Selecka un Gustavs Terzens. Paviljona viesiem būs iespēja iepazīt dzintaru no jauna, aplūkojot to no negaidītiem skatpunktiem. Apmeklētāji tiks aicināti ceļot laikā un telpā, uzzinot ko jaunu par dzintara izcelsmi un tā vērtību gadsimtu gaitā, piedzīvot neparastu dzintara dzimšanu laikmetīgās video projekcijās.

Pl.10:00–16:00 ikviens paviljona apmeklētājs varēs iztēloties sevi kā fosiliju, sastingušu dzintarā un tikt iemūžināts "Dzintara kapsula". Šajā laikā apskatāmi arī īpaši radīti laikmetīgi video mākslas darbi, kas liks pavērties uz dzintaru no negaidītiem skatpunktiem.

No pl.10:30–15:30 reizi stundā varēs nogaršot pavāra Havjera Garsijas radītos senā Dzintara ceļa valstu zivju ēdienus! Tāpat reizi stundā sagaidāmi akustiski pārsteigumi, savukārt divas reizes (Pl.11.00–11.20 un pl.15:10–15:30 varēs uzspēlēt Dzintara atjautības spēli, ko radījusi izdevniecība "Pētergailis". Pl. 16:00–16:25 "Kamēr…" noslēguma balsis

Sakņu paviljons - Tematiskā līnija "Izdzīvošanas komplekts"

фото

Sakņu paviljonā varēs iejusties "Izdzīvošanas komplekta" noskaņās: kairināt iztēli ar gaidāmajiem gada notikumiem, ieraudzīt citādo, kas atrodams tikai pussoļa attālumā no ierastā, pamanīt, kas notiek aiz sētas, interesēties par jauno. Bietēm, burkāniem un skābētiem kāpostiem pa vidu 18. janvārī būs sastopami tirgum mazāk ierasti

CITI PAKALPOJUMI – portretu darbnīca, radio studija un skaņu laboratorija.

Pl.10:00–17:00 Citi pakalpojumi Aijas Bley portretu darbnīca, Radio "Naba" studija, "Dirty Deal Audio" laboratorija; video programma "Ieskats", kas atklāj desmit māklslinieku redzējumu par "Izdzīvošanas komplekta" norisēm. Gaidāmi divi pirmatskaņojumi: pl.14:00–14:25 Platona Buravicka "Pasaules-Visums. Vertikāles-Horizontāles" un pl.17:00–17:45 "Gas of Latvia".

Piena paviljons - tematiskā līnija "Brīvības iela"

фото

No pl.10:00 līdz 18:00 te risināsies multimediāls vēsturisko kinohroniku un mūzikas ceļojums "Aizvēsture Piena paviljonā". Tas 15 minūšu ceļojums Rīgas pilsētas un tās galvenās ielas pagātnē.

Saskaņā ar mākslinieka Jurģa Krāsona un režisora Jura Pakalniņa ieceri dirižabļu angāra jeb tirgus paviljona interjers projektā sastopas ar kinoarhīvos atlasītiem unikāliem un līdz šim neredzētiem vēsturisko hroniku kadriem, kas tiek demonstrēti uz vairākiem lielizmēra ekrāniem.

Gaļas paviljons - tematiskā līnija "Ceļu karte"

фото

No pl.10:00 līdz 17:00 performatīvais notikums "Ceļu karte" aicina doties maršrutā Centrāltirgus–Galapunkts. Tā laikā Gaļas paviljona darbinieki stāstīs par dzīvi, koris "Balsis" dziedās par sapņiem, neredzamais teātris rotaļāsies ar realitāti, krāvēji un ielu vingrotāji apstādinās laiku un apkaimju muzejs paplašinās telpu. Fināla koncertā skanēs A. Auziņas un E. Raginska dziesmu cikla "Pie gaļas" pirmatskaņojums. Paviljona stāsti un Paviljona teātris - ik pēc piecpadsmit minūtēm. Pl.17:00 - Paviljona noslēguma koncerts.

Centrāltirgus teritorija un Rīgas starptautiskā autoosta - tematiskā līnija "Rīgas karnevāls"

фото

Prezentējot tematisko līniju "Rīgas karnevāls", ielu mākslas un pasaules mūzikas festivāls "RE RE Rīga!" 18. janvārī piedāvās divas izrādes – divus unikālus stāstus no ielu teātra tradīcijām bagātās Barselonas. Tās ir improvizācijas performances publiskajā telpā, kas sola līksmi sapludināt kopā teātri, spēli un dzīvi, nojaucot mākslas un realitātes robežas.

Pl.12:00–13:00 Ielu teātra izrāde "Kamchàtka" (sākums Rīgas Starptautiskajā autoostā)- asprātīgs stāsts par astoņiem iebraucējiem no tālienes. Pl.15:00–16:00 Ielu teātra izrāde "Klīstošais orķestris" (sākums starp Gaļas un Piena paviljonu) - komisks stāsts par mūziķiem, kas ieradušies pilsētā, lai sniegtu koncertu.

Rīgas starptautiskā autoosta - tematiskā līnija "Okeāna alkas"

Rīgas autoostā – robežpunktā starp ceļu un mājām – no pusdienlaika līdz pēcpusdienai skanēs Johana Sebastiāna Baha klaviermūzika dažādu paaudžu pianistu sniegumā. Klausoties Bahu, dosimies dziļi mūsu apziņā – tur, kur mājo vēl neizzinātā esības okeāna alkas.

Koncertflīģelis atradīsies Rīgas autoostas otrā stāva kafejnīcā, kuras logi paver skatam panorāmu ar Zinātņu akadēmijas ēku, Centrāltirgus paviljoniem, Rīgas kanālu, Daugavu, dzelzceļa tiltu un Nacionālo bibliotēku – objektiem, kuriem bija, ir un būs nozīmīga loma rīdzinieku dzīvē.

Komentāri 1
Karlapirms 5 gadiem
Ja, ja, ta ista kultura ir zagsana, bet parejais tikai liekuliba.