Rīga 2014 atklāšana: Sestdien notiks Gaismas parāde un uguns skulptūru čempionāts, Mixnews.lv

Rīga 2014 atklāšana: Sestdien notiks Gaismas parāde un uguns skulptūru čempionāts (1)

фото

Rīga 2014 | 2014. gada 18. janvārī plkst. 08:16

Sestdien "Rīga-2014" atklāšanas pasākumi solās būt neparasti un krāšņi: 11.Novembra krastmalā notiks Gaismas parāde un Gaismas izrāde, savukārt Ķīpsalā notiks Pasaules uguns skulptūru čempionāta fināls. Portāls Mixnews.lv plāno piedāvāt tiešo videotranslāciju no pl.16:00.

Pasaules uguns skulptūru festivālā piedalās dalībnieki no divpadsmit valstīm: ASV, Austrālijas, Francijas, Igaunijas, Krievijas, Latvijas, Lielbritānijas, Lietuvas, Somijas, Šveices, Spānijas un Zviedrijas. Katru skulptūru jau no 16.janvāra Ķīpsalas pludmalē pie Vanšu tilta veido divi cilvēki no katras valsts.

Sestdien, 18.janvārī no pl.16:30 katras astoņas minūtes viena no skulptūrām tiks aizdedzināta. To degšanu vērtēs ne tikai skatītāji, bet arī starptautiska žūrija, kura apmēram pl. 18:30 paziņos uzvarētāju. Pasākumā spēlēs sitamo instrumentu ansamblis "Pulsa Efekts" un "uguns pavēlnieku" grupa "Fire Spirit".

Spilgts "Rīga - 2014" atklāšanas pasākums būs arī vācu kompānijas "Helmnot" režisētā "Gaismas parāde", kura sāksies 11.Novembra krastmalā pl.18:00.

фото

Gaismas parāde ir mobils nakts uzvedums ar majestātiskām gaismas figūrām - gaismas karali, mēness cilvēku, u.c., kuras izgaismo tumsu. Uzveduma galvenais objekts ir 7 m augsts un 8 m garš gaismas kuģis, kas visa uzveduma laikā iededzas visneiedomājamākajās krāsās. Šova pirmizrāde notika 2013.gada jūlijā, un to ar sajūsmu ir noskatījušies apmēram 25 000 skatītāju.

Pēc Gaismas parādes, pl.19:00 "Rīga - 2014" atklāšanas programmu turpinās Gaismas uzvedums - stāsts par dabu, cilvēkiem un kultūru. Komponista Jāņa Lūsēna īpaši šim uzvedumam komponēto mūziku izkrāsos pirotehnisko uzvedumu meistara Kalvja Kalniņa un gaismu mākslinieka Normunda Bļasāna veidotās gaismas ainavas.

Atklāšanas pasākumu programmu, kā arī visa Kultūras galvaspilsētas gada programmu var lasīt vietnē www.riga2014.org. Atklāšanas pasākumu programmu var lasīt šeit.

Komentāri 1
Karlapirms 5 gadiem
Latvijas zagliga kultura -korupcija.